Celostátní Vzájemná Výměna Zkušeností je oblíbená podzimní akce, jíž se každoročně účastní stovky vedoucích a instruktorů z dětských oddílů a dalších dobrovolníků pracujících s dětmi.

  Letos se koná 16.–19. listopadu 2017 v podhůří Jeseníků – ve městě Šumperk. Přípravný tým již napilno pracuje a chystá velký zážitek pro všechny účastníky.

  Vedoucí dětských kolektivů se v Jihlavě podělili o své zkušenosti na již 25. CVVZ (2016)26. ročník Celostátní vzájemné výměny zkušeností (CVVZ) se koná v Šumperku Program letošního ročníku bude opravdu nabitý. Účastníci se mohou těšit na více než 200 různých programových bloků, které povedou profesionální lektoři i nadšení amatéři toužící předat své zkušenosti. Pořadatelé si připravili spoustu programových překvapení, z nichž některá už stačili odhalit. V sobotu bude například přednášet doktorka Lidmila Pekařová, a to na téma vzrůstající agrese mezi dětmi a mládeží. Její přednáška ukončí malou konferenci pro účastníky, která se bude odehrávat o den dříve a bude se zabývat problematikou výchovy a vzdělávaní dětí.

  Vedoucí dětských kolektivů se v Jihlavě podělili o své zkušenosti na již 25. CVVZ Bohatý bude také cestovatelský program. Pozvání přijal v současné době asi náš nejznámější současný cestovatel Dan Přibáň, který bude vykládat o svých cestách se žlutými trabanty. Pořadatelé připravují také cestovatelskou kavárnu, která bude v průběhu akce nabita cestovatelskými přednáškami. Koordinátorka programu Majda Urbanová dodává: „Máme ještě dvě velká překvapení, která odhalíme v nejbližších dnech.“

  Vedoucí dětských kolektivů se v Jihlavě podělili o své zkušenosti na již 25. CVVZ (2016) Tím zdaleka taháky letošní CVVZ nekončí. Účastníci se také mohou zúčastnit zážitkových kurzů první pomoci, jež připraví společnost PrPom, která se touto problematikou aktivně zabývá. Science centra z Brna a Olomouce přivezou science-show. Promítat se také budou oddílové filmy, které se zúčastnily soutěže na loňské CVVZ v Jihlavě.

  Samozřejmě jsou připravovány i další aktivity, kvůli kterým na CVVZ účastníci rádi jezdí – herna deskových her, čajovna, výstavy oddílových materiálů, ohlédnutí za historií, exkurze, koncerty a výstavy. Pokud ještě nejste přihlášeni, určitě to napravte, nebudete litovat.

  www.cvvzsumperk.cz

  www.cvvz.cz

  Související:
  http://www.adam.cz/clanek-2016110043-vedouci-detskych-kolektivu-se-v-jihlave-podelili-o-sve-zkusenosti.html