V září začal nový školní rok a už tu máme listopad. Nový školní rok nastartoval i Hodinu H a její tradiční i nové aktivity. V Hodině H je také nový mezinárodní tým!

  Dovolte nám představit náš letošní „dream team“ neboli „tým snů“ – tým dobrovolníků.

  Každý rok Hodina H hostí mladé lidi ze zahraničí, kteří přijedou na Evropskou dobrovolnou službu v rámci evropského vzdělávacího programu Erasmus+. Jde o mladé lidi ze zemí Evropské unie, kterým je od 18 do 30 let a mají zájem pomáhat a zapojit se do dění určité organizace. Ti „naši“ si vybrali Českou republiku, Pelhřimov a Hodinu H.

  Jako první dorazil Fabian. Ten to měl nejblíž, protože dorazil ze sousedního Německa a přijel dokonce autem. Fabian se zajímá o českou kulturu, český jazyk, historii a má rád různé sporty a především plavání. Další dobrovolník je José alias Ricky a přiletěl ze Španělska. José rád pracuje s lidmi, cestuje a taky rád sportuje, nejraději má fotbal. Konečně do týmu vneseme trochu „gender balance“ a představíme slečnu Forough (čti Furuch) z Německa. Forough se těší na spolupráci s mladými lidmi, život v jiné zemi a setkání s novými lidmi

  Tento tříčlenný tým bude v Hodině H na celý školní rok 2017/2018. Mezi jejich aktivity patří práce s dětmi, mládeží, dospělými i seniory nejen v Hodině H, avšak i v dalších partnerských organizacích jako např. ZŠ Krásovy domky, ZŠ Na Pražské, ZŠ Hradská Humpolec, ZŠ v Dobroníně a Pacově, školka v Dubovicích, ZŠ Olešná, ZŠ Vlásenický dvůr, školka v Humpolci a další dle zájmu.

  Ještě do týmu patří Miklós z Maďarska, který tým Hodiny H doplní během příštích dnů. A možná potkáte i Manu z Belgie, která je u nás na 2 měsíce a Yulii, ta se zase zapojuje do činnosti a aktivit organizace Fokus Vysočina. Setkat se s nimi můžete při různých akcích Hodiny H a nebo na přednáškách, konverzacích apod.

  Více informací o Hodině H najdete na www.hodinah.cz

  nebo přímo v jejím sídle v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.