Nápad nabídnout spolupráci tomuto příjemnému muzeu pochází od okresního sdružení jihlavských hasičů, kteří nás na existenci Muzea autíček upozornili.

  Expozice muzea autíček a starých hraček v Přísece obsahuje více než 10 000 modelů autíček, letadel, vláčků, her a jiných starých hraček.

  Přijďte se podívat, s jakými hračkami si hrávali naši otcové, dědečkové a pradědečkové, když byli malí kluci! Rozsáhlá sbírka je umístěna v prostorách zrekonstruovaného zámečku.

  Podobných exponátů najdete v Muzeu autíček nepřeberné množství (foto archiv Muzea autíček)A teď to podstatné:
  Členským spolkům sdruženým v ČRDM je v rámci Muzea autíček účtována o 10 Kč na osobu zvýhodněná cena oproti ceně při individuálním vstupu (dle platného ceníku, viz www.muzeumauticek.cz).
  Týká se skupin od 10 osob (2 vedoucí zdarma), vstupenky je přitom třeba objednat alespoň o den dříve na telefonním čísle: 565 556 845. Součástí rezervace musí být jméno oddílu a kontaktní telefon.
  Podobných exponátů najdete v Muzeu autíček nepřeberné množství (foto archiv Muzea autíček)Jako doplněk výstavy můžete chápat i možnost nahlédnutí do archivu autíček vyrobených společností Abrex.
  Kdykoliv tedy pojedete kolem Jihlavy, vězte, že pouhých 8 km vás dělí od Muzea autíček v Přísece, které je otevřeno 7 dní v týdnu, 52 týdnů v roce.


  Slideshow fotografií


   

  Autor