V letošním roce vyšly tři zajímavé knihy. První z nich je plná návodů na výrobu indiánských oděvů a ozdob, další zachycuje život průkopníka lesní moudrosti u nás – Miloše Seiferta, a třetí mapuje 50 let společenství oddílu Kruh…

  Velká indiánská kniha Hau Kóla (2017) je autorskou prací výtvarníka a kreslíře Lubomíra Kupčíka (detail obálky)

  VELKÁ INDIÁNSKÁ KNIHA – HAU KÓLA

  Velká indiánská kniha Hau Kóla (2017) je autorskou prací výtvarníka a kreslíře Lubomíra Kupčíka Kniha plná návodů na výrobu indiánského oblečení, ozdob a zbraní opravdu potěší především zájemce o život indiánů, ale zajímat bude každého příznivce pobytu přírodě.

  Po delším čase se v knihkupectví objevila původní česká novinka přinášející velmi pěkně provedené návody na výrobu indiánského oblečení a předmětů souvisejících s indiánskou tematikou. Velká indiánská kniha Hau Kóla je autorskou prací výtvarníka a kreslíře Lubomíra Kupčíka, který se o indiánskou kulturu dlouhodobě zajímá, a navíc je velmi zručným a oblíbeným kreslířem a ilustrátorem.
  Velká indiánská kniha Hau Kóla je velmi významným autorským počinem, protože původních českých prací v tomto směru není mnoho. Navíc je publikace velmi pěkně výtvarně zpracovaná. Kreslené návody jsou doplněny skvělými ilustracemi uvedených předmětů. Člověk by se do výroby nejraději hned pustil už při prvním zalistování knihou.

  Vydalo nakladatelství Mladá fronta
  Praha 2017
  Doporučená cena 329 Kč

  Více o knize:
  http://ostrovnapadu.cz/velka-indianska-kniha-hau-kola/

  REBEL S HLAVOU V OBLACÍCH

  Rebel s hlavou v oblacích - kniha o Miloši Seifertovi, otci českého woodcraftu Vyšla kniha o Miloši Seifertovi – otci českého woodcraftu

  LLM vydala novou knihu o hlavním průkopníkovi lesní moudrosti u nás – Miloši Seifertovi – Woowotannovi Rebel s hlavou v oblacích, kterou napsal Tomáš Studenovský – Tuwanakha.

  Konečně máme v ruce knihu, která velmi podrobně popisuje úplné počátky junáctví a woodcraftu v našich zemích a zejména osobnost otce zakladatele a prvního náčelníka Zálesácké ligy Československé – The Woodcraft of Czechoslovakia. Autor shromáždil množství dosud zcela neznámých nebo opomíjených faktů i dokumentů, které poskytují ucelený obraz nejen o samotném Seifertově životě, ale zároveň mapují historii předválečného woodcraftu v Československu. Kniha obsahuje i několik set unikátních dobových fotografií historických osobností či nejstarších woodcrafterských táborů a výprav.

  Autor: Tomáš Studenovský, 2017
  Vydala Liga lesní moudrosti
  Miloš Seifert (1887 – 1941) – život a dílo
  Cena v LLM: 270 Kč

  Více o knize:
  http://www.woodcraft.cz/index.php?right=mainpage&right2=zpravy&id=1190&sid=

  PŮLSTOLETÍ KRUHU

  Půlstoletí Kruhu aneb mapování padesátileté historie společenství Kruhaneb mapování padesátileté historie oddílu Kruh (1966 – 2016) je dílem především kolektivním, na 600 stránkách pracovalo bezmála 300 lidí (včetně 80 současných členů a rádců v anketách) a věnovali jí společně přes 5 000 hodin.

  Je dělena na tři velké kapitoly:
  Příběh Kruhu aneb oddíl v orální historii od roku 1966 do roku 2016,
  Zachyceno v Kruhu aneb autorské články, úvahy a rozhovory spolu s ukázkami z časopisu KRUH, a
  Místa Kruhu aneb mapování historie Primavery, kluboven a přehled všech tábořišť.

  Více o knize:
  http://www.woodcraft.cz/index.php?right=mainpage&right2=zpravy&id=1165&sid=

  Cena: 400 Kč (sponzorská: 600 Kč, studentská: 300 Kč)
  Objednat knihu můžete na
  http://www.kruh.cz/cs/obchod/

  Tamtéž, na konci strany najdete ukázky z knihy.