Nemám čas. Mám moc práce. Sám mám starostí dost. Sama nic nezměním… Poznáváš se v tom? Nebo někoho ze svých známých? Máš pocit, že na světě je spousta věcí ke zlepšení, ale lidé často raději zavřou oči…

  …a dál žijí ve své komfortní bublině? Pojďme to změnit!

  Letos jsme se v Tamjdem rozhodli vyhlásit symbolický týden dobrých skutků, který bude trvat od 28. listopadu (svátku dárcovství) do 5. prosince (svátku dobrovolnictví). Zapoj se do něj i ty, a ukaž všem, že ti tvé okolí není lhostejné. Pojď s námi ukázat ostatním, že pomáhat má smysl. Že darovat čas, energii nebo peníze nepřijde nadarmo.

  Během tohoto týdne chceme ukázat lidem, že stačí malá změna u každého z nás, aby se začaly dít velké věci! Je to téměř dvacet let, co nám film Pošli to dál ukázal, že dobro se šíří kaskádovitě a postupně dokáže nakazit každého z nás. Nemusíš hned opustit práci a začít zachraňovat oceány nebo jít do ulic bojovat za lidská práva.

  Začni u sebe. Zastav se na chvíli, dívej se okolo sebe, co dokážeš zlepšit? Komu dnes zlepšíš den?

  Pomoz kamarádovi s přípravou na zkoušku, zastav se na jedno odpoledne v sousedním útulku, usměj se na toho zabručeného prodavače v samoobsluze, věnuj chvíli času svým bližním, daruj peníze oblíbené neziskovce, začni třídit odpad… Možnostem se meze nekladou. Hlavní je poselství, které chceme šířit dál: Dobro je přirozenou součástí každého z nás, tak jej šiřme dál!

  Neváhej. Udělej první krok. Šiř dobro dál. Stojí to za to!