Darovací certifikáty, které potěší a přitom pomáhají, jsou čím dál oblíbenější jako dárek pod stromeček.

  Ukázka darovacích certifikátů „Daruj kousek přírody“(foto ČSOP)

  Český svaz ochránců přírody (ČSOP) každoročně nabízí celou řadu certifikátů, díky kterým můžete podpořit naší přírodu či zotavující se zvířata v záchranných stanicích. Letos navíc přichází s novinkou, limitovanou edicí darovacího certifikátu na záchranu části cenné lokality Zbytka.

  Zvonečník hlavatý – obrázek na novém darovacím certifikátu Českého svazu ochránců přírody (foto ČSOP)Darovat symbolický kousek přírody je velmi jednoduché. Na stránkách sbírky Místo pro přírodu si můžete vybrat z několika variant certifikátů z edice „Daruj kousek přírody“. K výběru jsou varianty s kouskem lesa, mokřadu, rašeliniště, květnaté louky apod. a nově i s květem zvonečníku. Nová varianta certifikátu, jehož obálku zdobí květ zvonečníku hlavatého, je určena jako příspěvek na výkup pozemků na lokalitě, která se nazývá Zbytka.

  V nabídce jsou i zážitkové certifikáty. Obdarovaný může díky poukazu vyrazit na exkurzi na Milskou stráň nebo do lesa Ščúrnica, kde je provede odborník. Termíny zajišťuje ČSOP, lze však objednat i speciální verzi exkurze. V takovém případě je prohlídka soukromá a termín si můžete vybrat sami. Pokud chcete něco navíc, můžete využít speciální vánoční certifikát včetně příručky s informacemi o zachráněných lokalitách.

  Certifikáty můžete objednat na stránkách sbírky Místo pro přírodu

  Naší podporu potřebují i zraněná či hendikepovaná zvířata v záchranných stanicích. Ta se do záchranných stanic většinou dostávají vinou člověka. Třeba kvůli střetům s automobilem, nárazem do skla, kvůli otravě nebo kvůli vyčerpání a vysílení. Jen s pečlivou péčí a dostatkem potravy je možné vrátit zpět do přírody alespoň část z nich. Prostřednictvím darovacího certifikátu můžete nechat naplnit misku veverkám, ježkům, vydrám, poštolkám nebo zvířatům obecně, a přímo tak podpořit volně žijící zvířata, která jsou umístěna v záchranných stanicích.

  Certifikáty najdete na stránkách sbírky Zvíře v nouzi


  Darovací certifikáty lze objednat na stránkách sbírek Místo pro přírodu a Zvíře v nouzi:

  Místo pro přírodunabídka certifikátů ZDE; dary lze posílat na účet 9999922/0800

  Zvíře v nouzi - logoZvíře v nouzinabídka certifikátů ZDE; dary lze posílat na účet 33553322/0800

  • Více informací o lokalitě Zbytka naleznete ZDE