Letošní, již pátý, ročník Dobročinné topinky odstartovali Dakoti a Chippewané opět v příjemné atmosféře vánočního jarmarku.

  Již pátý ročník Dobročinné topinky odstartovali Dakoti a Chippewané na vánočním jarmarku na vodním hradě Lipý Vodní hrad Lipý, kde se celá akce konala, lákal návštěvníky nejen bohatým kulturním programem, ale také vůní čerstvých topinek. „A bude to s česnekem? A se solí?“ ptali se malí pomocníci s jiskřičkami v očích. Jeden topinky smažil, druhý je potíral česnekem, třetí solil, čtvrtý střídal, pátý topil v táborových kamnech, šestý poslouchal koledy, sedmý hladil oslíka, osmý ujídal, devátý zpíval, atd…

  Již pátý ročník Dobročinné topinky odstartovali Dakoti a Chippewané na vánočním jarmarku na vodním hradě Lipý Již pátý ročník Dobročinné topinky odstartovali Dakoti a Chippewané na vánočním jarmarku na vodním hradě Lipý Dobročinná topinka se pro naše oddíly stala tradiční akcí, každý rok se snažíme prodejem topinek smažených na táborových kamnech „Stella“ pomoci někomu z blízkého okolí. Letos jsme akcí podpořili dvouletou Terezku Lehončákovou, která statečně bojuje se svým zákeřným embryonálním rabdomyosarkomem. Sobotní den jsme tak strávili s kamarády a užívali si poklidné vánoční atmosféry. Už ten den jsme ale tušili, že letošní ročník tu v několika ohledech ještě neměl obdobu…

  Již pátý ročník Dobročinné topinky uspořádali Dakoti a Chippewané na vánočním jarmarku na vodním hradě LipýJiž pátý ročník Dobročinné topinky odstartovali Dakoti a Chippewané na vánočním jarmarku na vodním hradě Lipý Dle celkových propočtů jsme zjistili, že jsme letos osmažili a prodali celkem 446 topinek. V pondělí pak Vojtové se Šklíbou a Renčou sečetli na úřadě vybrané peníze, které se během sobotního dne vybraly. Bylo to neuvěřitelné číslo, tolik jsme ještě nikdy v „topinkové kasičce“ neměli. Ještě teď jsme z akce nadšení, zároveň už se těšíme, až celou částku 29 233 Kč budeme moci předat rodině Terezky.

  Již pátý ročník Dobročinné topinky uspořádali Dakoti a Chippewané na vánočním jarmarku na vodním hradě Lipý Děkujeme všem, kteří se u našeho stánku zastavili a Terezku a její rodinu podpořili. Děkujeme za podporu také Jizerským pekárnám a ředitelce Vodního hradu Lipý p. Jiřině Kučerové.

  Kvíky – Kristýna Beránková, TOM Dakoti, Česká Lípa

  Autoři