Lyžařský areál Praděd, nazývaný „Moravským ledovcem “, láká především svými přírodními krásami a vynikajícími sněhovými podmínkami.

  Okolní terény uspokojí příznivce sjezdového i běžeckého lyžování od listopadu do konce dubna. Vhodné podmínky zde najdou jak začátečníci, tak také pokročilí lyžaři. Na severních svazích Petrových kamenů je nejvýše položené středisko v ČR: 1235–1445 m n. m. Zdejší příroda těší a osvěžuje turisty přinejmenším od května do října.

  EYCA - Evropská karta mládeže (eyca.cz)Mapka oblasti jesenického Pradědu (z archivu Sport centra Figura) A teď přichází důležitá informace pro vás, držitele Evropských karet mládeže EYCA: od letošní zimy vám je poskytována 15% sleva na ubytování v turistické chatě Švýcárna a hotelu Figura. A stejné prima zvýhodnění se týká také lyžování v rámci Ski areálu Praděd. Uvedená sleva platí mimo Vánoc, Silvestra a Velikonoc.

  „Moravský ledovec “ láká svými přírodními krásami a v zimě i výbornými sněhovými podmínkami (foto z archivu Sport centra Figura)V celém středisku Praděd – Ovčárna funguje jednotný odbavovací systém, tzn., že můžete na jednu permanentku lyžovat v celém areálu. A tady se podívejte, jak to na Pradědu právě vypadá:
  https://www.figura.cz/ski-areal-praded/sjezdove-lyzovani

  „Moravský ledovec “ láká svými přírodními krásami a v zimě i výbornými sněhovými podmínkami (foto z archivu Sport centra Figura)Nevlastníte-li prozatím kartu EYCA, nesmutněte, rovněž 15% sleva na ubytování se vztahuje i na spolky fungující pod křídly ČRDM 🙂 Tady máte podmínky jejího získání: crdm

  Stručný popis slevy, služby či výhody pro členy České rady dětí a mládeže (ČRDM):
  Členským spolkům sdruženým v ČRDM je celoročně poskytována 15% sleva na ubytování v rámci Turistické chaty Švýcárna a Hotelu Figura.

  „Moravský ledovec “ láká svými přírodními krásami a v zimě i výbornými sněhovými podmínkami (foto z archivu Sport centra Figura)Zvláštní podmínky slevy pro členy ČRDM (jsou-li):
  Týká se skupin od 15 osob (2 vedoucí zdarma), rezervaci ubytování je třeba provést alespoň 15 dní předem na telefonním čísle: 733 533 180 nebo přes webový rezervační formulář na www.figura.cz – rezervace,„Moravský ledovec “ láká svými přírodními krásami a v zimě i výbornými sněhovými podmínkami (foto z archivu Sport centra Figura) přičemž součástí rezervace musí být jméno oddílu a kontaktní telefon.

  Uvedené informace o zvláštních podmínkách slevy se netýkají Vánoc, Silvestra a Velikonoc.

   

  Autoři