Březový lístek je ocenění, které si mezi sebou v České republice navzájem udělují vedoucí dětských oddílů za práci s dětmi a pro děti. Zeptali jsme se:

  1. V jaké organizaci působíš, co s dětmi děláš a co tě na práci s dětmi baví?
  2. Při jaké příležitosti jsi svůj poslední BL dostal a co to pro tebe znamená?

  Martin Scheubrein – „Marťa“, (1. stupeň – zelený BL)

  1. V Centru volného času Hrubínka pomáhám organizovat tábory a víkendové akce. Na tábory s Hrubínkou jsem jezdil sedm let jako účastník-dítě, a tak se dá říct, že mě vychovala. Teď už skoro stejnou dobu jezdím jako vedoucí a připravuju pro ně program. Nejvíc si užiju, když hraju s dětmi hru a vidím na nich, že je baví, jsou vžité do příběhu, který každý náš tábor provází, a pak je snadné zapomenout na „normální“ svět kolem. S dětmi ve vlastním světě můžu prožít, co bych jinde nemohl, a přitom vidím, že děti učím a připravuju je v mnohém na to, co je čeká i v tom normálním světě.

  2. Svůj první březový lístek jsem dostal u táborového ohně mezi přáteli, se kterými trávím každé léto. Březový lístek mi nedokazuje, že práce s dětmi má smysl, to vím i bez něj, ale je mi jakousi odměnou a důkazem, že odvádím tuhle práci dobře. Mám ho připíchnutý, stále na očích, a vždycky mi tak připomene nezapomenutelné zážitky z táborů a akcí, které vyvolaly tolik úsměvů dětských i dospělých.

  Jan Burda hovoří o Galénově nadačním fondu a ocenění Březový lístek.

  #brezovelistky

  Březový lístek
  Březový lístek a Galénov nadační fond je ocenění, které si mezi sebou v České republice navzájem udělují vedoucí dětských oddílů za práci s dětmi a pro děti. Má dvanáct stupňů, které postupně vyjadřují rozsah práce oceněného vedoucího. Historie Březových lístků sahá až do roku 1966, u jeho zrodu stál Jan Galén Šimáně a jeho přátelé, o další pokračování tradice pečuje Galénův nadační fond.

  Informace a pravidla udělování naleznete na webu www.brezovylistek.cz a také na Facebooku www.facebook.com/brezovelistky.

  Autoři