aneb Revoluce podle Ledecké
  Justin Reiter se stal snowboardovým koučem Ester Ledecké v olympijské sezoně a dumal, jak to skloubit s její vášní pro lyžování.

  „…sport má být hlavně zábava,“ říká Reiter.
  Nevolá po žádné pohodičce bez pravidel. Sám u Ledecké vidí, že maká jako málokdo. Ale denně se lopotí kvůli sportování samotnému. Kvůli radosti z pokořování svých limitů, čímž poráží i ostatní.

  U Reitera je zřejmé, že na pohyb na zasněžených svazích nahlíží poněkud s nadhledem. Ba až filozoficky.
  „Naším největším cílem pro tuto sezonu bylo stvořit šampionku, nikoli závodního koně. Dát Ester sílu k tomu, aby dělala svoje vlastní rozhodnutí, svoje vlastní volby,“ pokračoval.
  A hned si pomohl příkladem: také u něj bývalo klasikou, že vydá-li se závodník s trenérem na inspekci trati, jsou ve vztahu, kde obvykle ten první poslouchá druhého.
  „Tady jeď takhle, tady takhle. Tady udělej tohle… Já se místo toho ptal: Ester, co vidíš?“ tlumočí jejich konverzaci ze zlaté snowboardové soboty. „A ona mi opáčí: Vidíme tohle, tohle a tohle. A je to. Tak to přesně má vypadat. Má odpovědnost za svoje skutky; i to přispělo k tomu, aby se stala šampionkou.

  https://oh.idnes.cz/ester-ledecka-vzor-sportovce-trener-justin-reiter-f82-/zoh-snowboarding.aspx?c=A180225_211435_zoh-snowboarding_ten

  Autor