To, a ještě daleko víc – například večerní oheň na nádvoří plném tajuplných stínů, rytířské klání nebo vyzkoušet si středověká řemesla – máte možnost zažít na Horním Hradě nedaleko Ostrova nad Ohří.

  Střelba z luku na Horním Hradě HauensteinuLetecký pohled na Horní Hrad Hauenstein Zámek Horní Hrad, původně středověký hrad Hauenstein, byl vybudován na skalnatém ostrohu na strategicky velmi výhodném místě k ochraně zemské stezky, která vedla nedalekým údolím Ohře.

  Z původního nevelkého hradu vznikl díky dvěma zásadním přestavbám v 19. století prostorný zámek ve stylu anglické novogotiky. Ve 20. století však hrad značně zchátral a uvažovalo se i o jeho demolici.

  Den dětí na Horním Hradě HauensteinuHorní Hrad Hauenstein vstává z ruin Na začátku nového milénia jej získal soukromý majitel, který okamžitě začal s jeho záchranou. Horní hrad je dnes veřejně přístupný a nabízí vám možnost sledovat jeho proměny během rozsáhlé obnovy, která se nese v duchu motta „Jak se staví hrad“.

  Přijeďte si prohlédnout celý areál hradu s rodinnou atmosférou, který se stává dalším kulturním bodem v divočině Krušných hor. Vystoupejte na bergfritovou věž s výhledem do Krušných a Doupovských hor, navštivte hradní hodovnu v gotickém sklepení, zámeckou kapli, galerii a výstavu dřevěných plastik, Rytířský sál s původním vyřezávaným stropem, sál s trofejemi zvěře místních lesů, projděte se rozlehlým Arboretem s botanickou zahradou a užívejte si kulturních akcí.

  Večerní oheň na Horním Hradě HauensteinuHorní Hrad Hauenstein vstává z ruin A teď ten bonbónek nakonec:
  Členským spolkům sdruženým v ČRDM a držitelům karet EYCA je při návštěvě Horního hradu poskytována 10% sleva z již sníženého vstupného (děti do 10 let, důchodce a vojsko, skupiny dětí a školy), z komentované prohlídky Horního hradu, a současně o 10% výhodnější skupinová cena na ubytování „pro školy“.
  Tato sleva se týká skupin nad 10 osob (pedagogický doprovod 1 osoba zdarma).
  Prohlídku je třeba reservovat 3 dny dopředu, ubytování raději déle, a to na e-mailu: hradni.celadka@hornihrad.cz či telefonu 773 993 516.
  Na Horním hradě je také možnost po dohodě s hradním pánem pomoci s opravami v areálu hradu nebo v okolních lesích…

  http://hornihrad.cz/

  #eyca #clenskespolky #crdm #sleva

  Autoři