Co by se stalo, kdyby se Jarka s Mirkem nepotkali u Šmejkalovy ohrady? Odkud znal Červenáček bratry Mašíny? Co zažili Mirek Dušín a jeho přátelé v New Yorku?

  Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství, nakladatelství Akropolis 2018 To všechno a ještě mnohem více se dozvíte v připravované knize Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství. V této publikaci se představí padesátka nejlepších současných tvůrců z Česka a Slovenska nové krátké komiksy legendární pětice hochů. Příběhy jsou velmi různé, stejně jako i jejich autoři. Editor knihy Tomáš Prokůpek ve své předmluvě píše, že byli záměrně osloveni kreslíři a scenáristé rozličného věku, životních zkušeností, žánrového ukotvení i výtvarného názoru. Ale jedna věc je všechny spojuje – a sice jejich osobní vztah k Rychlým šípům!

  Jak říká jeden z autorů, Josef Blažek: „Rychlé šípy byly jednou z prvních věcí, co jsem si přečetl, jakmile jsem se naučil číst. Předal mi je můj otec, tak jako je jeho otec předal předtím jemu a jako je snad předám svému synovi i já – a moje vnoučata si je pak budou číst v Muskově kolonii na Marsu. Nejvíc se mi tehdy líbil příběh, v němž Rychlé šípy podniknou nezáměrný, surrealisticky dlouhý skok na saních. Přistály nejen v té kupě hnoje, ale i v mém srdci. A v mé hlavě pak letí na těch saních pořád dál.“

  Mezi žánrově i výtvarně pestrými pracemi nechybí příběhy Lucie Lomové, Pavla Čecha, Jozefa Gertliho Danglára, Jiřího Gruse, Karla Jerieho, Tomáše Kučerovského, Karla Osohy, Jiřího Petráčka nebo Martina Šútovce.

  Od doby, kdy vyšel první sešit Rychlých šípů, se změnilo mnoho. Nejen v tom komiksovém světě, ale především ve světě okolo nás. A tak i tyto příběhy jsou jiné a snad si k nim najdou cestu i skalní příznivci původních Rychlých šípů.

  Vedle komiksové části najdete v knize také několik textů předních znalců tuzemského komiksu, kteří příběhy klubu Rychlých šípů zasazují do širších souvislostí. Podrobnosti o ceně, formátu apod. najdete na webu nakladatelství Akropolis, která knihu vydává.

  Kniha vychází u příležitosti oslav 80. výročí slavného komiksu o Rychlých šípech.

  Ukázku z knihy si můžete prolistovat zde

  Kniha bude k dostání na veletrhu Svět knihy 2018 (10. – 13. května 2018), na výstavě Pocta Rychlým šípům v pražské galerii Lucerna v červnu 2018 nebo ve Sluneční zátoce.

  Související:

  https://skautskanadace.cz/rychle-sipy-na-veletrhu-svet-knihy/

  https://skautskanadace.cz/rok-rychlych-sipu/

  http://www.iklubovna.cz/clanky/komixy/kniha-rychle-sipy-a-jejich-uzasna-nova-dobrodruzstvi-3389#comment-26862

  Autor