Léto se kvapem blíží, a tak nastává ten správný čas začít promýšlet program na prázdniny.

  Vyjeď na workcamp na pomoc neziskovkám po celé České republice (Tamjdem, foto Anna Šolcová)

  Jednou z nevšedních možností, jak část prázdnin prožít, jsou přibližně sedmi a vícedenní mezinárodní dobrovolnické workcampy na pomoc neziskovkám po celé České republice. Díky nim máš možnost procvičit si angličtinu, poznat skvělé lidi a nevšední zážitky na dosah ruky a není třeba za nimi cestovat přes půlku světa. Navíc jsou workcampy v ČR lehce dostupné a levnější než projekty v zahraničí.

  Vyjeď na workcamp na pomoc neziskovkám po celé České republice (Tamjdem, foto Anna Šolcová) Workcampy jsou krátkodobé dobrovolnické projekty, při kterých mezinárodní skupina lidí pomáhá různým neziskovým organizacím. Často se jedná o ochranu přírody, obnovu historických památek, pomoc při pořádání festivalu či práci s lidmi s handicapem apod.
  Pořádají se po celém světě, ale také v českých luzích a hájích. Pokud se tedy necítíš jako rozený světoběžník a raději bys zůstal v Česku, jsou pro tebe právě tyto workcampy, pořádané u nás, jako dělané a mají navíc několik výhod. Účast je možná už od patnácti let a náklady na ně jsou opravdu malé – hradíš si jen dopravu a účastnický poplatek 500 korun. A co za to? Strava a nocleh po celou dobu pobytu, skvělá parta lidí a nekonečně zážitků.

  A kde se letos v rámci České republiky můžeš zapojit?

  3. – 10. 6. 2018 – Zasaď park, který můžeš sníst (Spolek Hvozd, Merboltice)
  http://www.tamjdem.cz/cs/park-ktery-muzes-snist

  18. – 29. 6. 2018 – Poznej, jak to chodí na záchranné stanici (záchranná stanice Pavlov, Vysočina)
  http://www.tamjdem.cz/cs/jak-to-chodi-na-zachranne-stanici

  16. – 27. 7.2018 – Postav ukázkovou zahradu v ekocentru a záchranné stanici v Třeboni (Český nadační fond pro vydru, Třeboň)
  http://www.tamjdem.cz/cs/ekovychova-u-vydry

  19. – 25. 8. 2018 – Pomoz s přípravou festivalu v Pivovaru Chříč (Propolis, Chříč)
  http://www.tamjdem.cz/cs/dobrovolnictvi-pivo-a-festival-na-krivoklatsku v pivovaru Chříč

  3. – 12. 9. 2018 – Zažij život v komunitním domě pro lidi s handicapem (Benediktus, Modletín)
  http://www.tamjdem.cz/cs/zazij-komunitni-zivot-v-modletine

  Samotná práce na workcampech, která je spíše manuální povahy a může být různě pestrá a náročná, zabere přibližně šest hodin denně, takže zbývá spousta času na další aktivity, jako je hraní her, výlety po okolí a poznávání nových míst. Během toho všeho se naučíš pracovat v kolektivu a poznáš lidi s podobným pohledem na svět, a tak může vzniknout přátelství, které bude trvat mnohem déle než samotný workcamp.

  Na workcampech v Čechách se potkáš s lidmi z celého světa, a tak je hlavním komunikačním jazykem angličtina. Není ale potřeba perfektně jazyk ovládat, stačí základní znalosti, díky kterým se člověk domluví. Workcamp je tím pádem skvělou příležitostí, jak si angličtinu osvěžit a popovídat si často i s rodilými mluvčími. Při té příležitosti má člověk také jedinečnou šanci představit lidem ze zahraničí naši zemi a kulturu.

  A v neposlední řadě se do workcampu v ČR můžeš zapojit i v roli tzv. campleadera, který nám pomáhá projekt realizovat. Na místě vede mezinárodní dobrovolnický tým, komunikuje s neziskovou organizací, průběžně vyhodnocuje výsledky spolupráce a organizuje s dobrovolníky různé volnočasové aktivity a výlety. Co všechno ti vedení workcampu může dát a jak konkrétně se můžeš zapojit, se dozvíš zde: http://www.tamjdem.cz/cs/workcampy/hledame-campleadery

  Známá věta říká: „Nesbírejte věci, ale zážitky,“ a přesně o tom workcampy jsou.
  Nenech si ujít týden na letním festivalu Křičfest, práci záchranných stanic a ekocenter, zakládání jedlého parku, nebo život v komunitním domě.

  Veškeré dotazy ohledně přihlášky na workcamp v ČR rádi zodpovíme na workcampy@tamjdem.cz (Eva Perútková).

  Těšíme se na setkání,
  Tamjdem, o.p.s.