Vůně léta, nová kamarádství a bohatý táborový program, tak tomu říkáme prázdniny „jako když vyšije“.

    Co by bylo na takové výšivce organizace Volnočasovky SPORT z.s., která tento rok organizovala v Kraji Vysočina tábor Sportmánia 2018? Pole, žlutavé kotouče sena svázané do balíků posázené po loukách, méně a více strmé lesní cesty a do toho spousta usmívajících se tváří. Tak asi takhle by vypadala naše táborová vlajka!

    Skupinová práce (foto Volnočasovky SPORT) Táborová pravidla (foto Volnočasovky SPORT)„Jedeme v tom společně“ je heslo, které táborníkům viselo po celou dobu tábora v naší jídelno/klubovno pergole. Nikdo z nás nefandil trávení času uvnitř penzionu, a proto jsme využívali venkovního posezení k vyrábění, povídání a hraní různých her. A „jeli“ jsme v tom opravdu společně. Noční hra (foto Volnočasovky SPORT)Velkou výhodou tábora Sportmánia je jeho omezený počet výletníků za dobrodružstvím. V počtu maximálně 20 osob se prostě všichni znáte, dostanete se ke slovu a vedoucí si na vás udělají i samostatně čas, když to zrovna potřebujete. A to nejenom, když je vám smutno, ale i když máte z něčeho obrovskou radost!

    Hry v přírodě a s přírodou (foto Volnočasovky SPORT)Děti a příroda (foto Volnočasovky SPORT)Všichni si našli na táboře aktivity, které je bavily, ale i způsob, jak si užít věci, které jsme měli na začátku pocit, že nás bavit nebudou. Každý den byl zaměřený na určité kompetence a k tomu se vztahovaly zvolené aktivity (rozvoj komunikace, spolupráce, tvořivosti, seberegulace apod.). Bezprostředně potom jsme si povídali nebo to rovnou „hodili na papír“. A to doslova, protože jsme emoce zachytili v obrazech třeba temperami. Při takové bojovce se to střídáním pocitů úplně hemží, a tak naše výkresy byly pěkně pestré!

    Skupinová práce (foto Volnočasovky SPORT)Nejenom že jsme každý den vyrazili mimo penzion (za dobrodružstvím do lesa, na pole, k rybníku, do města), totálně unavení jsme se vraceli zpátky. Každý den byl zakončen posezením u loučí, kde jsme mluvili o celém dni a o tom, co nás další den čeká. A že toho nebylo málo… tak na to se můžete podívat třeba na doprovodných fotkách!