Závěr letošního sedmačtyřicátého týdne patřil ve všetulském volnočasovém středisku TYMY jednak účasti malých debrujárů na „vědecké“ soutěži v Uherském Hradišti, a jednak oblíbeným deskovým hrám.

  Debrujáři z TYMY se zúčastnili setkání „Mladý vědec 2018“
  Všetulští debrujáři v akci (foto SVČ – TYMY)Pět nadaných dětí – debrujárů – ze Střediska volného času TYMY ve Všetulích se o víkendu 23.–25. listopadu zúčastnilo celorepublikového setkání „Mladý vědec 2018“, které se letos konalo v Uherském Brodě.Všetulští debrujáři v akci (foto SVČ – TYMY) Během několika workshopů se děti naučily, jak postavit lodičky s různým typem pohonu, pozorovaly různá kouzla elektřiny a magnetismu, navštívily planetárium i aquapark a v neposlední řadě si navzájem předvedly své oblíbené pokusy. (Největší zájem byl o různé druhy slizu vyráběné všetulskými debrujáry.) Víkend v Uherskén Brodě byl pro naše „ mladé vědce“ plný inspirací, nápadů a zážitků. Těšíme se na další setkávání!
  Jan Machala, SVČ – TYMY

  Listopadové Deskohraní s novými “deskovkami“
  Z listopadového Nočního deskohraní (foto SVČ – TYMY)23. až 24. listopadu se uskutečnilo v TYMY již tradiční Noční deskohraní. Hlavním programem večera byly deskové hry; pro děti byly přichystány také další aktivity, jako akční i zábavné hry nebo večerní povídání při svíčkách. Mezi děti tentokrát přijeli také zástupci firmy Millaminis, kteří jim představili různé novinky v deskových hrách. Děti velmi zaujala hra 3 IQ, kterou měly možnost si také zahrát v maxi provedení v tělocvičně.
  Z listopadového Nočního deskohraní (foto SVČ – TYMY)Na Deskohraní kromě pravidelných účastníků stále přicházejí noví zájemci, někteří dokonce předškolního věku. Věkové složení dětí je různorodé, od malých dětí až po ty, kteří letos vycházejí ZŠ. Každé věkové skupině máme co nabídnout, jak stolní hry, tak program přiměřený jejich věku.
  Z listopadového Nočního deskohraní (foto SVČ – TYMY)Příští akce je naplánována na noc z 21. na 22. prosince, těšíme se na další společné chvíle při deskových hrách a večerním povídání. Všechny zájemce o deskové hry zveme na prodejní festival deskových her, který se uskuteční 7. prosince od 9.00 do 18.00 v SVČ – TYMY. Pro veřejnost je vstup volný. Můžete se těšit na ukázku moderních deskových her pro děti všech věkových kategorií, vše si můžete vyzkoušet na místě, a dokonce i koupit. Nabízíme tak báječnou příležitost pro rodiče, kteří mohou koupit svým dětem dáreček pod stromeček.

  Jana Vaclachová, ředitelka SVČ – TYMY

  Autoři