Oddílové schůzky, vycházky s dětmi, letní tábory, oslavy v nejrůznějších společenstvích, volný čas o prázdninách… To vše jsou příležitosti, kde tyto jednoduché a zábavné hry můžete využít.

  100 zábavných pohybových her (detail obálky, Portál)

  100 zábavných pohybových her (obálka knihy, Portál) Útlá knížka plná prima nápadů na pohybové hry, tak by se dala charakterizovat novinka z Portálu, kterou sepsala německá autorka Antje Suhr. Najdete v ní inspiraci, jak děti rozhýbat a zaujmout, a je jedno, jestli jste rodič, pedagog nebo vedoucí nějakého kolektivu. Příručka je zaměřena výhradně na hry pohybové, ven, na hřiště, na louku, do přírody, ale mnohé lze hrát i uvnitř, v klubovně, tělocvičně nebo ve větší místnosti.

  Každá hra má v knížce svou vlastní stránku, kde najdete popis hry, soupis pomůcek, někdy i další varianty pravidel a obměn hry. U některých her najdete i upozornění, jak se vyhnout problémům.

  Hry na honěnou, na chytanou, schovávačky, hry v kruhu, štafety, seznamovací hry, hry s míčky, obručemi i předměty denní potřeby, důkazy pružnosti těla… co je libo.

  Knihu uvítají nejen pedagogové a vedoucí dětských oddílů, ale i rodiče.

  Antje Suhr je sportovní trenérka. Má výcvik v psychomotorických technikách a v Montessori pedagogice. Má tři děti.

  Překlad: Bezděková, Alena (brož., 120 str., 199 Kč) Pro skupiny dětí od 3 do 10 let.

  Vydal Portál 2019, www.portal.cz