Evropská konference mládeže v Rumunsku odstartovala VII. cyklus EU dialogu s mládeží. Ani tentokrát na ní nechyběli čeští zástupci.

  Jakými tématy se budou mladí lidé v Evropě zabývat dalších 18 měsíců? Check it out!

  Evropská konference mládeže v Rumunsku odstartovala VII. cyklus EU dialogu s mládeží Před měsícem hostila rumunská Bukurešť ve dnech 26. – 28. 3. Evropskou konferenci mládeže.
  Setkalo se na ní okolo 200 mladých lidí a ministerských pracovníků, aby poprvé diskutovali o hlavním tématu právě začínajícího VII. cyklu EU dialogu s mládeží, které nese název Vytváření příležitostí pro mladé.

  Youth Goals symboly Téma vychází z Evropské strategie mládeže 2019-2027, ve které je zakotveno 11 Youth Goals, jedenáct cílů, jež byly vytvořeny v předchozím, VI. cyklu Strukturovaného dialogu s mládeží. V tomto případě se konkrétně odvíjí od Youth Goal č. 7, Kvalitního zaměstnání pro všechny.

  Konference se snažila propojit již zmiňovaný #7 Youth Goal s ostatními deseti. V praxi to znamená, že probíhaly workshopy, kde se diskutovalo, jak si například udržovat duševní zdraví s ohledem na zaměstnanost mladých lidí, jak lze propojit kvalitní vzdělání se zaměstnaností či jak se sedmým Youth Goal souvisí participace mladých lidí.

  Evropská konference mládeže v Rumunsku odstartovala VII. cyklus EU dialogu s mládeží Nezůstalo jen u kvalitního zaměstnání pro všechny. Konference se dotkla i dalších témat z Evropské strategie mládeže, které budou prioritou nadcházejících dvou konferencí – práce s mládeží a rozvoj potenciálu mládeže z venkovských oblastí. Na základě těchto workshopů experti právě pracují na přípravě otázek pro konzultace EU dialogu s mládeží, které začnou v dubnu a budou trvat až do října tohoto roku.

  Čeští zástupci na Evropské konferenci mládeže v Rumunsku 2019 Program konference byl obohacen i o několik panelových diskuzí, konkrétně poslední den účastníci diskutovali s Tiborem Navracsicsem, eurokomisařem pro vzdělání, kulturu, mládež a sport, Constantinem Bogdan Matei, rumunským ministrem mládeže a sportu, a také s Anthe Rothemund z Rady Evropy.

  V tuto chvíli čekáme na výstupy z konference, na jejich základě se rozběhnou konzultace s mladými lidmi ve všech zapojených evropských státech, včetně České republiky. Chceš být u toho? Využij příležitost, staň se mladým ambasadorem a pomoz nám se sbíráním názorů mladých lidí. A kdo ví, třeba se příští konference, která se koná ve Finsku, zúčastníš právě ty!

  http://www.strukturovanydialog.cz/