Muzeum hlavního města Prahy pořádá 1. června 2019 od 11:00 do 17:00 hod. oslavu Dne dětí, a to v okolí Petřínské rozhledny a Podskalské celnice na Výtoni.

  Hrajeme si na Petříně 1. 6. 2019 (Muzeum hlavního města Prahy) Na obou místech čeká rodiny s dětmi bohatý program a řada soutěží o nejrůznější ceny. Zároveň budou mít děti možnost se hravou formou i něco dozvědět o historii Prahy.

  Hrajeme si na Petříně 1. 6. 2019 (Muzeum hlavního města Prahy) Hrajeme si na Petříně

  Hrajeme si na Petříně je již tradiční akce Muzea hlavního města Prahy ke Dni dětí konající se mezi Petřínskou rozhlednou a Bludištěm na Petříně. Děti se mohou těšit na putovní hru, která souvisí s aktuální výstavou na hlavní budově na Florenci „50 let se Čtyřlístkem“ a bude se věnovat konkrétnímu dílu Čtyřlístku „Bobík táborníkem“.
  Celou akcí bude na Petříně provázet kouzelník Grino, který si připraví čtyři kouzelnická vystoupení. Představí se dětské hiphopové trio (cca ve 12:15 a 15:15) a proběhne i dětská taneční soutěž (cca 12:30 a 15:30). V průběhu dne budou mít děti možnost soutěžit o zajímavé ceny od MMP, firmy Efko, Knihy Dobrovský, FotoŠkoda a dalších. Aby mohly vyhrát, budou muset splnit úkoly na stanovištích jako například: Sbírání hub, hledání Pindruše, třídění odpadu, vázání uzlů a dalších.
  Návštěvníci se mohou těšit i na bohaté občerstvení, domácí zmrzlinu, dětské dílny, kde si děti budou moci vyrobit vlastního Igráčka, focení s postavičkami Čtyřlístku, malování na obličej nebo dětský golf.
  Losování výherců cen proběhne ve 12:00, 15:00 a losování hlavních cen v 16:30.
  Adresa: Petřínské sady 633, 118 00 Praha – Malá Strana

  Den dětí na Výtoni 1. 6. 2019 (Muzeum hlavního města Prahy) Den dětí na Výtoni

  Pro účastníky od 7 let (délka procházky 30-45 minut)
  Návštěvníky Dne dětí na Výtoni čeká poznávací procházka částí Podskalí s mapou i návodem na čtení historie ze staveb a jejich výzdoby. A s otázkami, aby cesta lépe ubíhala. Přijde i Pan Pivoda. Kdo to je, co se mu přihodilo a jak mu mohou děti pomoci, se dozvědí před procházkou v Podskalské celnici na Výtoni. Po výletě si účastníci vyzvednou odměnu – nejen v podobě dárku.
  Vycházka je inspirována průvodcem Naučná stezka Starým i novým Podskalím autora historických knih o Praze a kurátora Muzea hlavního města Prahy PhDr. Jana Jungmanna.
  Pro účastníky do 6 let
  Pohybové aktivity na trávníku u Podskalské celnice, které děti seznámí s podskalskými pověstmi a plaveckým řemeslem typickým pro tuto část Prahy.
  Adresa: Rašínovo nábřeží 412/30, 120 00 Praha – Nové Město
  Obě akce jsou vhodné pro děti ve věku 3-10 let s rodiči.

  Kontakt pro bližší informace:
  www.muzeumprahy.cz

  Autoři