Jezdíte na dovolenou k moři? Přáli byste si v něm potkat mořskou želvu?

  Mořské želvy jsou sice chráněné, ale přitom jsou ve stálém nebezpečí a rapidně jich ubývá (www.morskezelvy.cz)

  Tito krásní a elegantní tvorové jsou tu už 110 milionu let. Dnes jim ale hrozí vyhynutí. Pomoci může každý.. na cestách i z domova.

  Mořské želvy jsou chráněné, ale přitom jsou ve stálém nebezpečí a rapidně jich ubývá (www.morskezelvy.cz) Pomáháme chránit mořské želvy v oblast Berau na severovýchodním Borneu. Je to 8. největší líhniště karet obrovských na světě. Jejich populace tu ale za posledních 70 let klesla o více než 90%. Místní lidé kradou z pláží želví vejce a prodávají je do restaurací pro turisty, zaživa želvám strhávají krunýře, aby z nich udělali suvenýry. Hlídáme pláže na 3 ostrovech před pytláky. Navíc učíme děti, aby měly rády přírodu, a snažíme se místním ukázat alternativní způsoby obživy, než je ničení přírody.

  Mořských želev ubývá i kvůli nelegálnímu lovu a zpracovávání želvoviny na suvenýry (www.morskezelvy.cz)Mořských želev ubývá i kvůli nelegálnímu sběru jejich vajec jako pochoutky pro turisty (www.morskezelvy.cz) Na cestách, prosím, nejezte želví vejce ani maso.
  Koukněte se, jak vypadají suvenýry z želvoviny, a zvolte ke koupi něco jiného.
  Večer na pláži sviťte jen červenou čelovkou.

  A co je důležité – doma i na cestách minimalizujme množství odpadu – želvy si igelitové sáčky v moři pletou se svou přirozenou potravou – s medúzami.

  Pokud chcete vědět víc, koukněte na www.morskezelvy.cz

  Zveme Vás také na koncert pro želvy 13.6.2019 od 19:30 v Klubu Zázemí (Bartolomějská 309/13, Praha 1).
  Děkujeme, věříme, že díky nám všem budou moci želvy v přírodě vidět i naše děti a vnoučata…