I letos se čtvrtý červnový víkend v holešovské zámecké zahradě konala Regata.

  Přehlídky netradičních plavidel se Středisko volného času TYMY účastnilo v pěti předcházejících ročnících. Nenechali jsme se zahanbit ani letos a s pomocí všech, kteří měli chuť, se do realizace lodi zapojili.

  Po TYMY UP!, Pipi dlouhé punčoše, Nekonečném TYMY, Kleopatře a lodi z PET lahví jsme si letos na pomoc zavolali největší génie v dějinách lidstva. Na naší lodi šílených vědců se tak plavil Albert Einstein, Nikola Tesla, Isaac Newton, Marie Curie-Sklodowská a chybět nemohli ani čeští zástupci Otto Wichterle s Jaroslavem Heyrovským, kterým byli k ruce mladí debrujáři.

  Chybět nemohli ani čeští zástupci Otto Wichterle s Jaroslavem Heyrovským, kterým byli k ruce mladí debrujáři (foto SVČ TYMY)Během celého odpoledne malí badatelé z TYMY vyráběli pro zájemce supersliz, rozdávali recepty svých pokusů z běžně dostupných materiálů, a dokonce uspořádali před publikem i debrujárskou show na lodi.

  Naše loď mezi účastníky Regaty setkala s nadšením (foto SVČ TYMY)Jsme moc rádi, že se naše loď mezi účastníky Regaty setkala s nadšením. Malí i velcí skvěle reagovali, vyjadřovali podporu, posílali hlasy, a hlavně se zapojovali do dění v naší plovoucí alchymistické laboratoři.
  Na Holešovské regatě 2020 na viděnou! Slibujeme, že opět vymyslíme něco vtipného…!

  P. S.: Jen malý škraloup na této krásné akci – bohužel někdo velmi levně přišel k šesti sudům, které odřezal z naší lodi. Tato skutečnost nás všechny velmi nemile překvapila a děti byly přímo šokované a velmi smutné. Lidský hyenismus nemá hranice…

  Autoři