Do práce jsem se z mateřské těšila, byla to pro mě určitá forma duševního volna. Stačilo soustředit se jen na jeden úkol, aniž by mě někdo každých pět minut rušil. Bylo to krásných osm hodin s dospělými jedinci, kteří si uměli sami dojít na záchod a při jídle na mě neplivali mrkev.

  V dubnu 2017 dal liberecký cukrář a pekař Jiří Bláha (tehdy volební kandidát ANO) najevo naději, že se z něj v politice snad nestane blbec.
  …Čerstvě po jeho skvělém sněmovním projevu o flákačích, kteří na rodičovské dovolené ztrácejí pracovní návyky, je možné posoudit, nakolik se mu to daří.

  Vraceli jsme se na začátku týdne zrovna z Rakouska a pochvalovali si při cestě autem, jaké už máme velké a samostatné děti a jak se pojem „dovolená“ po x letech zase přiblížil podstatě toho slova…
  Jen co jsem po návratu doma sedla k počítači, praštila mě do očí zpráva, jak se poslanec Bláha ve sněmovně při projednávání novely zákona o zvýšení rodičovského příspěvku zasvěceně vyjádřil o „lidech na mateřské“. Vypadnou prý z pracovních návyků, neumějí vstávat, organizovat si čas a nejsou schopni začlenit se zpátky do pracovního procesu…

  Celý názor Terezy Boehmové si můžete přečíst zde:
  https://nazory.aktualne.cz/materska-pry-zabiji-pracovni-navyky-no-ty-blaho

  Autor