Domluvené on-line hraní LoLka, setkání s kamarádkou, rozjedenou večeři či jen odpočinek po náročném týdnu školy narušilo Lotrům pípnutí smsky. „Zabal si do batohu spacák, karimatku a ve 20:00 čekej před domem.“

  „Když auto zastavilo a sundali mi šátek, zjistil jsem, že celou dobu se mnou v autě byl i Jáchym. Ulevilo se mi. Pak nám vedoucí dal do ruky mapu s vyznačenou trasou a beze slov odjel.“ Popisuje dramatický začátek cesty Patrik Hanzl, jeden z účastníků Nočního výsadku – zážitkové akce pro starší členy.

  Noční výsadek, Lotři Hronov (foto Tomáš Buriánek) Cílem cesty byla zřícenina starého kostela nedaleko Zdoňova. Dnes již známé místo houbařů a dobrodruhů, které není úplně příjemné navštívit v noci, natož zde pak přespat. Právě až zde mladí lotři zjistili, že stejný osud toho večera sdílí dalších 5 kamarádů z oddílu, začínajících instruktorů.

  Noční výsadek, Lotři Hronov (foto Tomáš Buriánek) „Celou trasu jsme dali úplně v pohodě. Jenom na konci jsme dlouho nemohli najít v té tmě a zarostlém lese zříceninu kostela,“ popisuje komplikace z trasy Bára Smutná.

  Noční výsadek, Lotři Hronov (foto Tomáš Buriánek) Druhý den ráno na místě objevili jen vzkaz, kam mají dojít, zakoupené jízdenky na vlak a skromný příděl jídla. Procházka s partou kamarádů v okolí skalních měst za krásného počasí bez přítomnosti dospělých byl vlastně takový happyend původně adrenalinové akce.

  Noční výsadek, Lotři Hronov (foto Tomáš Buriánek) „Podobné aktivity realizujeme pro své instruktory rádi. Dáváme jim tím najevo, že i když už přestávají být dětmi a často se právě oni o své mladší kamarády v oddílu starají, stále mohou zažívat akce, na které budou vzpomínat a které je obohatí,“ vysvětluje Tomáš Buriánek, hlavní vedoucí oddílu a organizátor akce.

  Lotři Hronov vykročili do dalšího oddílového roku naplno. Kromě turisticky a tábornicky zaměřených akcí nás čekají i tradiční sjezdy řek. Veškeré podrobnosti o našem oddílu naleznete na webových stránkách www.lo3.cz

  text a foto Tomáš Buriánek