Jít si zaběhat, přečíst knížku nebo udělat něco pro druhé. Volný čas se dá využít různě. YMCA, největší organizace pro mládež na světě, věří, že se člověk má rozvíjet harmonicky – tedy dělat něco pro své tělo, mysl i ducha.

  V rámci projektu Nechybí ti něco? přichystala web s jednoduchým online testem, kde si může každý změřit, čemu ve svém životě věnuje nejvíc času a pozornosti.

  Test najdete na adrese www.nechybitineco.cz

  YMCA věří, že člověk se má rozvíjet harmonicky ve všech oblastech. Aktivity, které dětem a mladým lidem nabízí, jsou proto velmi pestré: sportovní kluby a oddíly, hudební a výtvarné aktivity, přednášky, kluby deskových her, nízkoprahové služby, tábory, centra pro rodiny, skautské oddíly, ad. YMCA je nejstarší a největší mládežnickou organizací na světě. Její značkou je rovnostranný trojúhelník – ten znázorňuje harmonický rozvoj člověka, jeho ducha, duše a těla. YMCA je tu pro každého, kdo se chce rozvíjet. Už 175 let.

  Více o YMCA na www.ymca.cz


  YMCA (Young Men´s Christian Association)
  YMCA v České republice je nejstarší, největší a nejrozšířenější mládežnická organizace na světě. YMCA vznikla v roce 1844 v Londýně jako podpora pro mladé muže přicházející z venkova do průmyslového Londýna. Na našem území se rozšířila masově především díky vydatné pomoci z USA a za přispění elit národa: T. G. Masaryka, Ing. V. Havla, E. Rádla a dalších. Svoji činnost nuceně ukončila v roce 1951 a přes neúspěšné pokusy okolo roku 1968 o znovuzaložení začala znovu fungovat až v roce 1990.

  Dnes YMCA pracuje ve 120 zemích světa a má přes 58 milionů členů. V České republice nabízí své programy prostřednictvím 28 poboček po celé republice. Zabývá se pestrou škálou aktivit: pořádá tábory, provozuje mateřská centra, hudební aktivity pro mladé, sportovní kluby, výtvarné kroužky, skautské oddíly, nízkoprahové služby, ad.

  www.ymca.cz

  www.nechybitineco.cz

  Autor