Hodina H se jako každý rok zapojila do akce Evropský den jazyků (připadá na 26. září) a připravila zajímavé aktivity pro žáky pelhřimovských základních škol s novými dobrovolníky, kteří přijeli do Pelhřimova na dobrovolnické aktivity v Hodině H v rámci programu Erasmus+.

    Nový tým tvoří Mario a Maria ze Španělska, Jesco z Německa a Adi z Itálie.

    Kdo zavítal na akci Hodiny H k Evropskému dni jazyků, dozvěděl se zajímavosti o španělském, italském a německém jazyce, a to vše v jazyce anglickém (foto Hodina H)Kolem stovky žáků ze ZŠ Pelhřimov Na Pražské se vystřídalo v sídle Hodiny H a všichni se dozvěděli zajímavosti o španělském, italském a německém jazyce, a to vše v jazyce anglickém. Takový pravý Evropský den jazyků. Adi z Itálie představoval i další specialitu o italském jazyce, což jsou gesta, kterých mají Italové opravdu mnoho, a beze slov se tak dorozumí při mnoha situacích. Jesco si připravil aktivity spojené s vařením a seznámením se s německými městy na mapě.

    Kdo zavítal na akci Hodiny H k Evropskému dni jazyků, dozvěděl se zajímavosti o španělském, italském a německém jazyce, a to vše v anglickém (foto Hodina H)Španělský tým připravil jazykolamy a také různé názvy měst, jmen a jídel ve španělštině. Všichni se dozvěděli mnoho nových informací a vyzkoušeli si několik evropských jazyků. Celý den si tak užili nejen žáci ZŠ Pelhřimov Na Pražské, ale i nový tým zahraničních dobrovolníků v Hodině H, který se těší na aktivity během celého školního roku, poznávání české kultury a na jejich nový život v Pelhřimově.

    občanské sdružení Hodina HVíce informací o Hodině H najdete na www.hodinah.cz nebo přímo v jejím sídle v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.