Tak takhle ne! Příručku úspěšné sebeobrany proti manipulaci vydal Portál

  Tak takhle ne! Příručku úspěšné sebeobrany proti manipulaci vydal Portál Jsou typy lidí, kteří nám dovedou i v jen pár slovech obrazně „zasadit ránu pěstí,“ i když víme, že jsme v právu, jsme si svou věcí jistí, jsme připravení. Kniha dvou úspěšných německých kouček vám ukáže cesty, jak přestat být ostatním vydáni napospas a dospět k suverénnímu postoji, který umožní se ostatním postavit čelem, neshrbit se a zachovat si sílu, a to obzvláště při konfrontaci s arogantními, bezohlednými, podprahově agresivními a nestydatými lidmi.

  V první ze tří částí se kniha zabývá právě těmi situacemi, při kterých dochází ke ztrátě suverenity? Co přesně se při nich v našem nitru děje? Co způsobuje naši bezmoc? Tento důkladný pohled na naše reakce, kterých se chceme zbavit, je naprosto zásadní pro jejich pochopení – a teprve důkladné pochopení vlastního chování zakládá možnost jej vědomě, důsledně a hlavně trvale změnit.

  Ve druhé části knihy se seznámíme s nejběžnějšími typy lidí, kteří nás dovedou přivést do úzkých. Tato část knihy je doplněna množstvím konkrétních příběhů z praxe autorek.

  Třetí část knihy pak osvětluje kroky nutné k tomu, abychom osvobodili svou schopnost jednat a měli k ní vždy přístup – i při setkání s manipulátorem. Po přečtení knihy vás tak už nic nevyvede z míry – ať už proti vám bude stát kdokoliv!

  https://obchod.portal.cz/psychologie/tak-takhle-ne/

  Určité typy zkrátka dokážou stisknout naše červené tlačítko. „Tak takhle ne!“ – to není jen tak nějaká věta, ale postoj.
  Pokud odpovíte kladně na následující otázky, je tato kniha právě pro vás.
  „Chtěla bych se umět lépe prosadit.“
  „Chci být pohotovější.“
  „Chci působit suverénněji.“
  „Chtěl bych být méně závislý na hodnocení ostatních.“
  „Chtěla bych se naučit všechno tak neprožívat.“

  Nathalie Springer, Catharina Wilhelm
  Překlad Michaela Weberová
  Portál, 2019, brož., 216 stran, 349 Kč