Hlavním cílem ceny je zviditelnit inovativní projekty ve vzdělávání a inspirovat jimi ostatní.

  Do ceny je možné přihlásit projekty, které do českého vzdělávání přinášejí inovaci – prostřednictvím formy práce, oblasti nebo cílové skupiny, které se věnují. Přihlásit lze i zahraniční projekty, které byly vhodně adaptovány a uzpůsobeny lokálním podmínkám.

  Nominovat projekt může každý; přihlásit ho může jeho autor, spoluautor nebo realizátor. Nominace a přihlašování jsou otevřené do 20. října 2019. Pokud tedy víte o zajímavém projektu – dejte nám o něm vědět!

  Vyhlášení vítězů ceny proběhne 29. ledna 2020.

  Všechny dosud přihlášené projekty je možné najít v souhrnném katalogu, který slouží jako zdroj informací pro média a inspirace pro ostatní subjekty angažující se v oblasti vzdělávání.

  Kategorie ceny EDUína:
  Cena odborné poroty
  – tři vítězné projekty vybírá porota na základě zaslaných přihlášek a prezentací finalistů během vyhlášení. (S přípravou prezentací pomáhají finalistům odborníci v rámci přípravných workshopů, jejichž cílem je zefektivnit a zdokonalit veřejné prezentace všech zúčastněných.)

  Cena veřejnosti – tři vítězné projekty jsou vybírány na základě on-line hlasování, které bude otevřeno v termínu 9. prosince 2019 – 22. ledna 2020.

  Více na www.eduina.cz