V loňském roce vydal Albatros 18. vydání kultovní knihy Jaroslava Foglara Hoši od Bobří řeky, letos na něj navazují dvě sběratelská vydání!

  Skautská nadace Jaroslava Foglara připravila přetisk prvního časopiseckého vydání knihy, jež bylo publikováno ve Slovíčku v roce 1934. Je zajímavé ho porovnat s prvním knižním vydáním, jenž vychází zároveň – najde se mezi nimi opravdu mnoho rozdílů. Publikace je opatřena doslovem a vychází ve dvou variantách obálek – 68 stran, 24 x 17,5 cm.

  Se zelenou barvou textu na obálce v nákladu 200 ks prodáváme i 19. vydání i samostatně. Cena je 260 Kč, z toho jde 150 Kč do sbírky Skautské nadace.

  Objednávat můžete obojí už nyní, zasílat knihy budeme koncem listopadu 2019.

  Hoši od Bobří řeky - sběratelské vydání s ilustracemi Zdeňka Buriana (Skautská nadace Jaroslava Foglara, Albatros) 20. vydání Hochů od Bobří řeky vydává Albatros. Jedná se o sběratelský výtisk dle rukopisu prvního knižního vydání z roku 1937 s ilustracemi Zdeňka Buriana a Jaroslava Foglara. Kromě samotného textu naleznete v knize rozsáhlý doslov z pera Václava Noska – Windyho, mnoho obrazových příloh a podrobnou ediční poznámku.

  S červenou barvou textu na obálce v nákladu 100 ks prodáváme 19. vydání pouze dohromady v sadě s 20. vydáním Hochů od Albatrosu. Obě knihy mají také stejný rozměr. Cena kompletu je 620 Kč, z toho jde 250 Kč do sbírky Skautské nadace.

  Skautská nadace Jaroslava Foglara připravila přetisk prvního časopiseckého vydání Hochů od Bobří řeky, jež bylo publikováno ve Slovíčku v roce 1934. Jedná se o 19. vydání tohoto nesmrtelného díla, které přivedlo ke skautingu mnoho chlapců i děvčat. 20. vydání Hochů od Bobří řeky vydává Albatros. Jedná se o sběratelský výtisk dle rukopisu prvního knižního vydání z roku 1937 s ilustracemi Zdeňka Buriana a Jaroslava Foglara. Kromě samotného textu naleznete v knize rozsáhlý doslov z pera Václava Noska – Windyho, mnoho obrazových příloh a podrobnou ediční poznámku. Více informací o obou výtiscích najdete na našem webu pod samostatným článkem. Obojí můžete už teď objednávat v Jestřábově obchodě.

  Ilustrační doprovod tvoří jak drobné kresby Jaroslava Foglara, tak kvaše Zdeňka Buriana. Technika kvaše je velice háklivá na kvalitní reprodukci, která se bohužel nedá docílit skenováním z vytištěných knih, pouze z originálů. Ty se ovšem kromě obálky zachovaly pouze tři a ty jsou otištěny barevně na vlepených přílohách. Všech osm kvašů je pak v příloze reprodukováno ve zmenšené podobě.

  Toto sběratelské vydání koupíte samostatně od konce listopadu v knihkupectvích a na www.albatrosmedia.cz

  Pokud chcete mít obě vydání – tedy 19. i 20. společně, koupíte je POUZE v Jestřábově obchodě

  Další novinky z činnosti Skautské nadace Jaroslava Foglara najdete zde:
  https://skautskanadace.cz

  Autor