Znáte zvonkové průvody? Akce se zvonečky pořádá Česká pohádková akademie, českobudějovický Český rozhlas, a také Klub českých turistů (KČT).

  Zvonky na věžích 2019 (KČT a Česká pohádková akademie)

  Třeba v Českých Budějovicích se konal letos před Vánoci již 20. ročník. Slavonice, Dačice, Týn nad Vltavou, Veselí nad Lužnicí, Hluboká a další, převážně jihočeská města a městečka se v prosinci rozeznívají cinkotem zvonků a zvonečků.

  Zvonky na pražských věžích - 1. 12. 2019Zvonky na pražských věžích - 1. 12. 2019 - příležitostná turistická vizitka Letos se Zvonky konaly v předvánoční době také v Praze, a to hned dvakrát.
  1. prosince to byly Zvonky na pražských věžích, kdy byl účastníkům se zvonkem zvýhodněn vstup na některé pražské věže a zvonice. Letos měl navíc premiéru křest turistické vizitky.
  Spolupořadatelem pražské akce byl KČT, TOM Viking Praha a Česká pohádková akademie.

  Zvonky na věžích 2019 (KČT a Česká pohádková akademie) 12. prosince proběhlo v Praze Zvonkové setkání v holešovickém knihkupectví Knihkopec u Jakuba, jehož součástí bylo mj. setkání se spisovateli a soutěž o nejhezčí a největší zvonek.

  31. prosince 2019 se v knihkupectví Knihkopec u Jakuba (Tusarova 25a, Praha 7 – Holešovice) koná i poslední letošní zvonková akce – silvestrovské odpoledne se zvonečky, setkání s dvanácti měsíčky a Maruškou, vatřičkou a předávání kyje, přelézání věží, Pomazánkobraní – soutěž o nejlepší silvestrovskou pomazánku, opékání buřtů, a hlavně odzvonění roku 2019.

  Zvonky na pražských věžích budou i příští rok, a to v neděli 6. 12. 2020, chceme udržet tradici první neděle v prosinci.

  Petr Teringl, TOM Viking Praha

  https://www.unesco-czech.cz/900_588497_zvonkove-pruvody-a-setkavani/

  Autor