Turistické oddíly mládeže Roztoky Vás zvou na 51. ročník pochodu Tříkrálová Okoř

  Tříkrálový pochod na Okoř pořádají tomíci z Roztok

  Start a prezentace: sobota 4. ledna 2020 od 7.30 do 9.00 hodin u základní školy, ul. V Nových Vokovicích, ve Vokovicích – Veleslavíně, Praha 6. Doprava: vlakem z Prahy – Masarykova nádraží do stanice Praha – Veleslavín nebo metro A – do stanice Veleslavín. tramvaje – 20, 26 do stanice Nádraží Veleslavín

  Pro roztocké účastníky pochodu bude v 8.00 hodin přistaven autobus před sokolovnou (jednotné jízdné 30 Kč) Vezměte s sebou: tužku, papír, mapu KČT č. 36 (Okolí Prahy – západ), případně mapu KČT č. 9 (Podřipsko), jídlo, dobré obutí a oblečení, dobrou náladu.

  • Trasa 28 kilometrů: Veleslavín – stará škola, Nebušice, Přední Kopanina, Sv. Juliána, Tuchoměřice, Číčovice, Okoř, Noutonice, Velké Přílepy, Statenice, Černý Vůl, Únětice, Tiché údolí, Roztoky – zámek a Středočeské muzeum, cíl.

  • Trasa 13 kilometrů: Až na Okoř je cesta stejná jako trasa 28 kilometrů. Na točně autobusů u potoka před hradem bude v 12.10 a 13.30 hodin (v případě většího zájmu se autobus na Okoř vrátí ještě jednou) připraven autobus, který odveze ty, kdo chtějí absolvovat zkrácenou trasu. Autobus jede do zastávky Roztoky – nádraží. Cena autobusu je 30 Kč.

  • Trasa 16 kilometrů: Veleslavín – stará škola, Nebušice, Přední Kopanina, Sv. Juliána, dále podle Únětického potoka do Statenic. Po modré dále přes Černý Vůl, Tiché údolí, Středočeské muzeum a zámek. Tato trasa nevede přes Okoř.

  • Trasa 44 kilometrů: Až na Okoř je cesta stejná jako trasa 28 kilometrů. Dále po červené přes Zákolany, Otvovice dále po žluté – Holubice – Kozinec – Tursko. Po silnici do Úholiček – Podmoráně. Od nádraží v Úholičkách po zelené kolem Vltavy přes Levý Hradec do roztockého zámku. Bus č. 350 jede z Okoře do Dejvic přes Roztoky: 8.41, 9.38, 11.41, 13.38, 15.41,16.38,18.41.

  Upozornění: Od startu ve Vokovicích až k Sv. Juliáně je trasa značena vlastním značením, dále pokračujte po červené až na Okoř. Z hradu do Roztok po modré. Hrad bude zpřístupněn od 10,00 hodin. U kaple v Číčovicích prodej rozličného občerstvení, zejména grilovaných párečků a klobásek. V cíli v Roztokách Vás uvítají králové či králky, obdržíte malou upomínku a občerstvení. Na Okoři se můžete zúčastnit Matusa – Malého turistického sázení. Na vítěze čeká v Roztokách odměna. Cíl: Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy (zámek) – do 17:30 hodin.
  Od 11,00 do 14,00 hodin bude na Okoři vystupovat sokolník s dravci.

  Na akci srdečně zveme všechny milovníky pochodů a ty, kteří chtějí vesele vyšlápnout do nového roku 2020!

  Kontroly:
  • start
  • Okoř-restaurace Dělová bašta
  • cíl v zámku

  Za finanční podporu děkujeme městu Roztoky, dále pak Středočeskému muzeu za dlouholetou spolupráci a obci Okoř za zpřístupnění hradu Okoř. Sponzoruje firma Vinařství Ludwig, s.r.o.