Péče o naši planetu je podle nedávného průzkumu jednou z hlavních starostí Evropanů a stejně to vyjadřují lidé v naší komunitě.

  A dejme si ruku na srdce, Vánoce se leckde staly spíš svátkem konzumu a nejsou zrovna šetrné k životnímu prostředí.

  Proto jsme přemýšleli, jak udělat Vánoce o něco udržitelnější.

  Kdo potřebuje dárky zabalené ve třech vrstvách (plastových) obalů? Možná by si vaši rodiče víc užili zajít spolu do divadla nebo na večeři než něco materiálního. A netouží váš milovaný sourozenec už hrozně dlouho dostat lístky na koncert? Co takhle letos nějaké dárky vyrobit nebo nakoupit v místních starožitnostech a second handech? Nezapomeňte taky na vánoční stromeček. Umělohmotnému se opravdu raději vyhněte. Třeba stačí několik pěkných větví nebo stromeček v květináči, který po Vánocích můžete zasadit.

  Sdílejte s námi, jak letos uděláte Vánoce ekologičtější. Několik nápadů jsme pro vás připravili v tomhle obrázku.

  Jak udělat Vánoce ekologičtější, radí together.eu

  Uložte si ho do telefonu, nahrajte ho do svých stories na Instagramu nebo Facebooku a zaškrtejte, co chcete splnit. Nezapomeňte přitom označit @evropskyparlament!

  Když letos změníme své zvyky, můžeme i docela významně snížit svou ekologickou stopu.

  Jestli vás zajímá, jak se změnou klimatu bojuje EU a co se připravuje za iniciativy, přečtěte si naši sérii článků. Chcete v Česku zvyšovat povědomí o životním prostředí a o tom, jak ho díky společné práci v Evropě můžeme chránit?

  Napište nám své nápady na kontakt-cz@jsmespolu.eu

  Krásné svátky přejí
  Hana a Kateřina

  https://www.together.eu/together/cs/