V lednu 2020 uběhne už třicet let od rozhodnutí o obnovení samostatné činnosti Pionýra, takže nás čeká rok plný oslav!

  Obnovená činnost
  Slavíme třicet let od významné události v historii naší organizace. 20. ledna 1990 na Mimořádné celostátní konferenci pionýrských pracovníků bylo rozhodnuto obnovit samostatnost Pionýra. Obnovit samostatnost bylo možné, protože Pionýr již jednou ve své historii samostatnost (tedy nezávislost na politické straně či nadřízené organizaci mládeže) měl, bylo to v letech 1968-70.

  Rozhodnutím z roku 1990 započalo nejdelší období nepřerušené pionýrské činnosti v Čechách a na Moravě. Třicet let naplněných oddílovými schůzkami, výpravami, soutěžemi, tábory, akcemi všeho druhu – bez ideologické kurately. Třicet let báječných dobrodružství s kamarády.

  Co se chystá
  Kulaté výročí budeme slavit především činností, o tu přece v Pionýru jde. Všechny pionýrské skupiny a oddíly si mohou připravit k výročí vlastní aktivity, zároveň se chystá několik společných celopionýrských akcí, o kterých se dozvíte více na:
  https://pionyr.cz/30-let-po-svem/

  Výročí si samozřejmě budeme připomínat i při tradičních akcích, nejblíže před námi je Ledová Praha a koncert Děti dětem.

  Dejte nám k „obnoveninám“ dárek a přijďte se na některou z akcí podívat. 🙂

  https://pionyr.cz

  Autor