Nedaleko centra Olomouce se to tento víkend hemží modrými hořci v nejrůznějších podobách – to jak se sjíždějí vedoucí tomíků – turistických oddílů mládeže na svůj sněm.

  Všechno začalo pátečním neformálním posezením účastníků sněmu. A že bylo co poslouchat. Všichni se tu znají, srdečně se zdraví, sdělují si zážitky z oddílových výprav a táborů, vyměňují zkušenosti, kontakty, tipy na hry či základny.

  Vlastní sněm Asociace TOM začíná v sobotu ráno v olomouckém Domě dětí a mládeže.
  A co sněmující čeká? Především spousta informací.
  Například o spolupráci se Světluškou. O nových tomíckých základnách, o jejich rekonstrukci a o možnostech využívání. Diskutovat budou tomíčtí vedoucí o mladé generaci a její chuti vést oddíly.

  Hop ze Zlatých šípů z Valašského Meziříčí se chystá vtáhnout přítomné do nového ročníku Hořcové výzvy. To je spousta drobných i větších úkolů, pro jednotlivce i kolektivy, při kterých musíte tak trochu překonávat sami sebe.

  Účastníky čeká také sobotní povídání cestovatele Jakuba Moravce nebo nedělní procházka po pamětihodnostech Olomouce.

  Organizátory sněmu 2019 jsou ústředí Asociace TOM a TOM Tuři 4105 Olomouc.

  A na závěr tři vzpomínky na sněmy dávno minulé – s jednotnou tváří z roku 2010, s Veverkem Joachymem z r. 2011, a s růžovými brýlemi mámení z r. 2001 🙂

  Tomíci s jednotnou tváří :-) aneb Sněm A-TOM Poděbrady, leden 2010Hlasování tomíků a jejich příznivců v Divadle ABC; v hlavní roli veverk Joachym (foto Pavlína Jarošová)Jiří Navrátil a tomícké brýle mámení (archiv A-Tom, 2001)