Program “Vánoce v Evropě” přivezla Hodina H do 5 mateřských škol a 4 základních škol v Pelhřimově a jeho okolí.

    Vánoce v Evropě s Hodinou H na Pelhřimovsku Ještě než začala poklidná vánoční atmosféra a zahraniční dobrovolníci vyrazili strávit Vánoce domů ke svým rodinám, bylo pravé “vánoční” rušno hned v několika mateřských a základních školách na Pelhřimovsku.

    Vánoce v Evropě s Hodinou H na Pelhřimovsku Děti a žáci si mohli vyzkoušet na vlastní kůži, jaké je to být na Vánoce například v Německu a zkusit hledat v mléčné rýži oříšek. Vyzkoušeli si i silvestrovský zvyk ve Španělsku posledních 12 sekund před půlnocí sníst 12 bobulek hroznového vína. Poznávali i tradice italské a francouzské. Děti v mateřské školce měly tradice propojené pohádkou o ztracené sněhové vločce.

    Studený vítr odvál Vánoce i Silvestr, dobrovolníci se vrátili do pelhřimovské Hodiny H a v novém roce se chystají představit své země a jejich kulturu veřejnosti během podvečerních programů s názvem Ochutnávání zemí všemi smysly. Jako první se představí Německo v úterý 21. 1. od 18:30 v Hodině H. Únor patří Španělsku, které představí duo Maria a Mario ve čtvrtek 27. 2. od 18:30 v Hodině H. V březnu se můžete těšit na Itálii a v dubnu budeme poznávat Francii.

    Vánoční tvoření - jedna z předvánočních aktivit pořádaných Hodinou H Více informací o Hodině H najdete na www.hodinah.cz nebo přímo v jejím sídle v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.