Je vám mezi 16 a 30 lety? Pracujete na projektu s evropským rozměrem? Tak se přihlaste do soutěže o Cenu Karla Velikého. Můžete získat finanční podporu až 7 500 eur a navrch výlet do Cách!

  Ocenění nesoucí jméno Karla Velikého, slavného středověkého panovníka, který spojil velkou část Evropy a podporoval vzdělanost, udílí každoročně Evropský parlament a Nadace Mezinárodní ceny Karla Velikého v Cáchách mladým lidem od 16 do 30 let. Vítězné projekty podporují porozumění mezi mladými lidmi v Evropě a nabízí praktické příklady dobrého soužití.

  Autoři třech vítězných projektů se mohou těšit na peněžní odměnu. První místo je ohodnocené částkou 7 500 eur, druhé 5 000 eur a třetí 2 500 eur. Vítězové se zároveň zúčastní slavnostního udílení ceny v Cáchách, které proběhne v květnu 2020.

  Přihlášky můžete posílat od 6. listopadu 2019 do 31. ledna 2020.

  Veškeré informace o podmínkách účasti a registraci najdete na stránkách Ceny Karla Velikého.

  Vítězové z roku 2019

  Národní poroty nominují do evropského kola 28 projektů, z nichž následně evropská porota vybere tři vítězné.

  Vítězem loňského českého národního kola se stal projekt Evropského parlamentu mládeže a jeho regionální výběrová konference 2018, kde se scházejí ke kvalifikaci školní týmy z celého Česka. Cílem je zapojit studenty středních škol do diskuze o evropských i globálních tématech a zároveň rozvíjet jejich komunikační a organizační schopnosti, práci v týmu a angličtinu.

  Hlavní trojicí vítězů se stali tvůrci mládežnické rozhlasové relace Europhonica IT z Itálie, druhý byl finský projekt Your European Citizenship, v jehož rámci mohli lidé poznat jiné evropské kultury a naučit se, jak funguje rozhodovací proces na úrovni EU. Na třetím místě se umístilo sdružení Muslimové proti antisemitismu z Rakouska.

  V případě dalších dotazů se obraťte na ecyp2020@europarl.europa.eu

  Můžete se také připojit k diskuzi na sociálních sítích pod hashtagem #ECYP2020

  Více o Ceně Karla Velikého najdete na: https://www.europarl.europa.eu/charlemagneyouthprize/cs/introduction.html