Dordžejovi z Malého Tibetu zakázala máma dělat vědecké pokusy v kuchyni. Protože za to může česká učebnice fyziky, kterou ve vesnici někdo nechal, musí si to teď čeští vědci u tamní mámy vyžehlit.

  Dordžej dohání maminku svými pokusy k zoufalství. Věda patří do laboratoře, říká matka (Brontosaurus v Himálaji) Je potřeba vyrazit do Malého Tibetu a zabavit Dordžeje v nové školní laboratoři!

  Celý příběh můžete vidět na tomto videu

  Více najdete na www.VedaDoTibetu.cz

  Malý Tibet leží v severní Indii. Je to poslední místo na světě s nepotlačenou tibetskou kulturou. Život tamních obyvatel mění globalizace, a aby si zachovali to nejlepší z původní kultury, musí mít dobré vzdělání.

  Škola a internát ve vesnici Mulbekh v Malém Tibetu (Brontosaurus v Himálaji) Dobrovolníci ve škole v Mulbekhu v Malém Tibetu (Brontosaurus v Himálaji)

  Ve vesnici Mulbekh si místní obyvatelé v roce 1992 založili vlastní školu Spring Dales Public School. V roce 2008 do ní nastoupil ředitel Norboo, který se obrátil na nás, abychom mu pomohli školu rozvinout.
  Sám Norboo, když mu bylo 8 let, musel odejít z Malého Tibetu do nížinné Indie. Bez kontaktu s rodinou, v cizím jazyce, klimatu a kulturním prostředí zde musel studovat až do svých 25 let. Po ukončení vysokoškolského studia se však vzdal lukrativního zaměstnání a rozhodl se být ředitelem školy v jejich vesnici proto, aby už nikdo nemusel zažívat podobně traumatickou zkušenost jako on.

  Více:
  http://www.brontosaurivhimalajich.cz/skola-v-mulbekhu

  https://www.facebook.com/BrontosaurivHimalajich/videos/2364867890491995/