Už 10 let po celé Evropě hledáme stromy s nejsilnějšími příběhy. Hlasovat můžete od 1. do 29. února 2020.

  Při hlasování vždy označte dva kandidáty. V posledním týdnu (od 23. do 29. února 2020) je hlasování tajné a na webových stránkách nenajdete průběžné počty hlasů.

  Výsledky soutěže slavnostně vyhlásíme a vítěze oceníme 17. března 2020 v Bruselu.

  Finalisté ankety Evropský strom roku 2020
  Ankety se účastní 16 zemí Evropy. Mezi vítězi národních anket najdeme například Strom svobody z Belgie, Trojnohý španělský dub, Starobylou jedli – strážce Cibinu z Rumunska, Starobylý buk ze Saint-Jammes z Francie a dalších 12 významných stromů.
  Pomozte vybrat již 10. Evropský strom roku (Chudobínská borovice, český Strom roku 2019, Nadace Partnerství) Velkou naději na vítězství má i naše 350 let stará Chudobínská borovice, která roste na skále uprostřed Vírské přehrady na Vysočině a získala prvenství v národní anketě Strom roku 2019.

  Hlasování a vítěze národních anket najdete zde:
  https://www.treeoftheyear.org/vote

  Česká anketa Strom roku 2019

  Chudobínská borovice získala titul Strom roku 2019. Na druhém místě v ekologické anketě o nejsympatičtější dřevinu ČR skončil Žižkův dub v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku, třetí je dub z žádlovického zámku v Lošticích na Šumpersku. V anketě hlasovalo více než 16 tisíc lidí, kteří vybírali z finálových 12 stromů z devíti krajů. Pro vítězný strom jich hlasovalo téměř 4400, v pořadí druhému stromu dalo hlas zhruba 2500 lidí.

  Více o anketě najdete na:
  https://www.stromroku.cz/

  Ankety pořádá Nadace Partnerství.

  https://www.nadacepartnerstvi.cz/

  Autoři