Výuka hokeje v Malém Tibetu dostala v lednu 2019 silnou posilu. Školu navštívil Dominik Hašek a učil naše děti jak chytat v bráně. Před jeho příjezdem všichni chtěli pouze střílet góly, ale po jeho návštěvě se dva kluci stali brankáři a jejich tým se stal kompletní. Všechno zachytila TV Nova.

  „Jsem moc rád, že jsme to podnikli,“ hodnotil Dominik návštěvu Mulbekhu cestou domů. „Považuji za důležité, pokud probíhá výměna mezi lidmi – jsem rád, že jsem děti díky svým zkušenostem mohl motivovat k posunu dále. Bylo příjemné, že nás kluci, které jsme v brance učili, potom pozvali domů na čaj a mohli jsme poznat, jak žijí, a za odměnu jsem si mohl zkusit jejich tradiční kroj,“ uzavírá Dominik.

  Pokud byste také chtěli tamní děti podpořit, můžete jim nakoupit hokejové vybavení:
  http://www.brontosaurivhimalajich.cz/sbirka-cesky-hokej-pro-tibetske-deti

  Anebo s námi můžete podpořit školu v Malém Tibetu, ve vesnici Mulbekh:
  http://www.brontosaurivhimalajich.cz

  V roce 2018 jsme poprvé vyučovali hokej v Malém Tibetu. Ten se u tamní komunity dobře chytl, a tak jsme se rozhodli na naše úspěchy upozornit videem Jágrláma. Tento vtípek pobavil 1 milion Čechů a na festivalu v Cannes byl oceněný jako nejlepší reklama světa pro neziskovku v roce 2018.
  Jenže on už to není vtípek: naše děti již mají svého olympijského hrdinu, který jim fandí a přijel je učit – a tím je Dominik Hašek. Doufám, že už i vy věříte, že se nám za pět let podaří dostat naše děti na mezinárodní hokejové utkání a že se hokej v naší vesnici stane zimní samozřejmostí.

  Dominik Hašek v Malém Tibetu – Reportáž TV Nova 2019 – Český hokej pro Tibetské dětí