V pondělí 9. března večer v 18:00 nasypeme do databáze kompletní nabídku s více než 2000 projekty a spustíme tak jubilejní 100. sezónu workcampů. Takže hurá na přihlášky!

  V této sekci si můžeš projít všechny workcampy v 70 zemích světa. Třídit si je můžeš podle termínu, délky, země nebo zaměření workcampů.
  Pokud si chceš nejprve o workcampech zjistit více, nahlédni do obecných informací https://www.inexsda.cz/aktivity/workcampy/kratkodobe-workcampy/databaze/

  INEX-SDA spouští workcampovou sezónu 2020 Krátkodobé mezinárodní projekty – workcampy, zůstávají dlouhodobě nejoblíbenějším typem dobrovolnických projektů, které INEX – Sdružení dobrovolných aktivit nabízí. Během až třítýdenních projektů se mladí lidé z různých zemí světa společně zapojí do veřejně prospěšných projektů rozmanitého zaměření. Smyslem workcampů je také seznámení se s místní kulturou i kulturami ostatních dobrovolníků a dobrovolnic, získávání nových zkušeností, schopností a dovedností, navazování přátelství i procvičení cizích jazyků. V nabídce se pravidelně objevují i projekty vhodné pro rodiny s dětmi, seniory či lidi omezenými možnostmi.

  V roce 2019 jsme na workcampy do zahraničí vyslali 438 dobrovolnic a dobrovolníků z České republiky. Už tradičně obsadili první tři příčky oblíbenosti workcampy ve Francii, Německu a Španělsku. Mimo Evropu v rámci Cyklu globálního dobrovolnictví zaměřeného na dobrovolnictví v zemích globálního Jihu odjelo nejvíce našich dobrovolníků a dobrovolnic do Mexika, Keni a Indie. Celkem se naši dobrovolníci zúčastnili projektů v 60 zemích světa.

  Sezona 2020 bude mít speciální lesk. Bude to právě 100 let od toho, kdy ve francouzském městě Verdun proběhl vůbec první workcamp.

  INEX-SDA