Na letošní jarní prázdniny připravilo Středisko volného času (SVČ) – TYMY bohatou nabídku různých akcí. Již podvanácté jsme uspořádali jarní pobyt dětí na horách.

  Tentokrát jsme prožili kouzelný týden na Horní Bečvě, na hotelu Cherry. Program byl velmi pestrý. Část dne byla věnována aktivitám na svahu – lyžování a snowboardování pod dohledem zkušených instruktorů, odpoledne jsme strávili při různých aktivitách v přírodě a hráli přitom spoustu zajímavých her.

  A také jsme vyrazili na exkurzi na soukromý statek, kde jsme obdivovali tři dny stará jehňátka, ovečky, kozy a spoustu dalších domácích zvířat. Počasí bylo velmi proměnlivé, každý dne jsme zažili trochu jiné! Jeden den pršelo, druhý den sněžilo a třetí den bylo krásné slunečné „azuro“.

  Část dne byla věnována aktivitám na svahu – lyžování a snowboardování pod dohledem zkušených instruktorů (foto SVČ – TYMY)Těmto podmínkám jsme se museli přizpůsobit na svahu Rališka. I když ne každý den bylo počasí ideální – nás to neodradilo a na svahu jsme byli každý den. Začínající lyžaři své první krůčky zkoušeli na malém svahu, a ti zkušenější vyjížděli sedačkovou lanovkou až na horní část sjezdovky. V pátek na všechny čekal závěrečný závod ve slalomu.

  Část dne byla věnována aktivitám na svahu – lyžování a snowboardování pod dohledem zkušených instruktorů (foto SVČ – TYMY)Po celý týden byly děti rozděleny do tří týmů – „Lížaři“, „Beskyďáci“ a „Snížci“. Kromě lyžování a dalších aktivit na sjezdovce jsme si dosyta užili různých venkovních her a soutěží. Úkoly nám zasílal sám velký Radegast, který nás zkoušel už od prvního dne. Všechny jeho úkoly a záludnosti jsme se snažili co nejlépe splnit. V rámci programu jsme se učili pracovat s mapou a buzolou, učili jsme se také morseovku, vyráběli jsme krmítka pro ptáčky a vlastnoručně jsme si malovali trička.

  V rámci dobrodružné stezky jsme poznali okolí přehrady a hotelu. Na pobytu nechyběla také táborová olympiáda, ve které jsme soutěžili ve třech disciplínách: skok z místa, běh a hod na cíl. Také večerní programy byly velmi pestré. Naučili jsme se několik nových písniček, zahráli spoustu společenských her, uspořádali jsme táborový talent a také souboj týmů a na závěr karneval.

  Navíc jsme ještě využili možnosti k odpočinku a relaxaci v solné jeskyni, která se nachází přímo v hotelu Chery. Pro děti to byl velký zážitek, některé byly v solné jeskyni úplně poprvé. Pobyt na Horní Bečvě rychle uběhl, jen neradi jsme se v pátek loučili. Naučili jsme se spoustu nových věcí, poznali nové kamarády a společně jsme si to zkrátka všichni užili!

  Děkuji všem dětem za jejich aktivitu a výbornou partu. Poděkování si zaslouží také všichni ti, kteří se na přípravě tohoto jarního tábora podíleli. Děkuji také všem instruktorům. Velký dík si zaslouží také pracovníci a personál hotelu Cherry a Ski areálu Rališka.
  Už teď se těšíme na jarní pobyt na horách v roce 2021.

  Autoři