Nastala nám všem hodina „H“, jakýsi STOP moment v životě nás všech, odlehčeně – taková doba domácí. Všechno se náhle změnilo. I Hodina H díky hodině „H“ přizpůsobila své veškeré aktivity době domácí, bezkontaktní.

  Bezkontaktní sběrné a odběrné centrum roušek - ROUŠKO-VRATA v sídle Hodiny H a Seniorpointu v Pelhřimově pomáhá Všechny aktivity pokračují, i když trochu jinak. Vznikl prostor, příležitost začít pracovat jinak, být si vzdáleně blízcí a přitom vzdáleni všem našim cílovým skupinám. Díky rychlé změně vzniklo mnoho nových a zajímavých aktivit. Senior point Města Pelhřimov provozuje organizace Hodina H.

  ROUŠKO-VRATA - bezkontaktní sběrné a odběrné centrum roušek v sídle Hodiny H a Seniorpointu v Pelhřimově V sídle Hodiny H v Hrnčířské ulici 111 vznikla ROUŠKO-vrata. V polovině března vzniklo bezkontaktní sběrné a odběrné centrum roušek. V provozu je denně od 7:00 do 18:00. Roušky šijí dobrovolníci – hrdinové Hodiny H, kteří také seniorům roušky rozvážejí nebo roznášejí. Dobrovolníci i pracovníci Hodiny H a Seniorpointu Pelhřimov jsou seniorům k dispozici také na telefonu a na požádání přivezou i nákup. Máte-li zájem pomoci, zapojit se do roznosů roušek, nákupů nebo šití roušek, určitě se spojte s Hodinou H – 777129257. Senioři se mohou spojit s koordinátorkou Seniorpointu Pelhřimov Evou Havlíčkovou – 723902099.

  Hodina-H pomáhá a organizuje pomoc seniorům i online aktivity Další aktivity, které Hodina H tradičně nabízí, se teď přemístily do online světa. Každý den se něco děje na sociálních sítích Hodiny H – soutěže, hádanky, tipy na vzdělávání, cvičení a mnoho dalšího. A zahraniční dobrovolníci vedou hodiny konverzací v cizím jazyce online. Tancujeme online, učíme se anglicky online, pracujeme online.

  Hodina H se přidala k Itálii, USA, Kanadě a Španělsku, kde lidé zdobí okna duhou, která je symbolem míru a naděje. V oknech Hodiny H svítí srdce, které rozzáří noc a je symbolem díků všem těm v tzv. „první linii“ i všem ohleduplným a dobrovolníkům.

  Přidejte se také!

  Duhu určitě umí nakreslit každé dítě a děti jsou nadějí tohoto světa.

  A toužíte-li po pohybu, zapojte se do taneční výzvy Hodiny H!

  Zkuste zatancovat kousek tance Hodiny H, na který je návod na Facebooku Hodiny H a pošlete nám video! Na závěr uděláme mix všech zaslaných videí! Jen tak pro radost. Zatancujete si s námi!

  Více informací o Hodině H najdete na www.hodinah.cz