I na činnost oddílu TOM 19208 Kadet dopadla protivirová opatření a pravidelná společná činnost musela být přerušena. Přesto však nezahálíme!

  Nezahálíme ani teď, kdy výpravy na vodu jsou odvolány a výhled na další výlety nejistý.

  Tomíci nezahálejí ani v době koronavirové (TOM Kadet, Červený Kostelec) V březnu jsme se pustili do zahřívací hry Nalož si!, kterou vyhlásila asociace (Asociace TOM, pozn. red.). 10 dnů a 19 úkolů, které nám pomohly zpestřit pobyt doma. Šili jsme si roušky, skládali origami, dřepovali, hráli deskové a karetní hry a hlavně se těšili na 1. duben.
  To totiž vypukla velká hra Hořcová výzva, do které se zapojují oddíly po celé republice. Je to šest týdnů plných zábavy a dobrodružství. Ráno se otužujeme, dáváme si rozcvičky, dopoledne trávíme čas nad učebnicemi a cpeme do hlavy všechny ty znalosti a vědomosti, které nám nemohou sdělit ve škole.

  Tomíci nezahálejí ani v době koronavirové (TOM Kadet, Červený Kostelec) Odpoledne nasadíme roušky a vyrážíme do okolí pozorovat přírodu, zkoumáme rostliny, určujeme brouky, koukáme na měsíc a spousty dalších aktivit. Také nezapomínáme pomáhat s domácími pracemi a občas i uvaříme. Co na tom, že u toho nemůžeme být pospolu. Alespoň konečně zhodnotíme hodiny strávené u počítače a využijeme je k chatům s kamarády a třeba se i zapojíme do online turistického závodu.

  V karanténě sice nezahálíme, ale už se moc těšíme, až skončí, a my společně vyrazíme na schůzky a výpravy. Snad nám situace umožní vynahradit si zameškané zážitky na letním táboře.

  Přejeme všem oddílům brzký návrat k pestré činnosti. Pevné nervy a hodně zdraví přejí Kadeti.

  Lenka Kejklíčková, TOM Kadet, Červený Kostelec