Článek k tématu koronaviru | Trojrozměrný model coronaviru SARS-CoV-2 (autor: CDC/ Alissa Eckert, MS; Dan Higgins, MAM; volné dílo - https://commons.wikimedia.org)Studentský spolek Agora, působící na Pedagogické fakultě UK, spouští již druhý projekt na pomoc během koronavirové krize.

  Prostřednictvím svých členů a dobrovolníků z řad studentů pedagogických fakult nabízí pomoc rodičům žáků základních a středních škol, kteří si neví rady s látkou, kterou jejich děti probírají během domácího vyučování. Prostřednictvím formuláře na webové stránce http://spolekagora.cz/pomocrodicum tak rodiče mohou požádat budoucí učitele o pomoc.

  Předsedkyně Agory Lenka Nováková k novému projektu Pomoc rodičům říká: „Víme, že stát se učitelem není jen tak, a spousta rodičů se jimi musela stát prakticky přes noc, proto je nám jasné, že současná situace je pro ně obtížná. Máme čas i prostředky jim pomoct, a ještě u toho sami získáme nové zkušenosti – zkrátka oboustranně výhodná dohoda.“

  Senát Parlamentu České republikyS ideou projektu přišel a záštitu nad ním převzal senátor Parlamentu a emeritní rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl, který k novému projektu uvedl: „Od uzavření škol jsem mluvil s řadou rodičů, kteří se během domácí výuky dětí dostávají do stresujících situací, ve kterých musí svým dětem vysvětlovat složitější látku, kterou už roky neviděli. Jsem proto rád, že se nápadu chytili studenti Pedagogické fakulty UK a skrze spolek Agora v relativně krátkém čase vytvořili již druhý projekt na pomoc rodičům v situaci, která není pro nikoho snadná. Spolu to zvládneme!“

  Veškeré informace k projektu Pomoc rodičům Studentského spolku Agora naleznete na internetové stránce http://spolekagora.cz/pomocrodicum.

  Status na Facebooku: https://www.facebook.com/senatorvaclavhampl/posts/2429889520446539

  #koronavirus