Parádní úkoly pro všechny zvídavé děti připravili pionýrští vedoucí.

  Hravá výzva BUĎ IDEÁLNÍ je inspirovaná sedmi Ideály Pionýra (Paměť, Pomoc, Poznání, Pravda, Přátelství, Překonání, Příroda). Ke každému z nich je přiřazeno 30 úkolů – celkem jich je 210! Většinu z nich mohou děti plnit doma s rodinou. Výsledkem je ideální poměr zábavy a poznávání, a to pro malé i velké účastníky hry – plnit úkoly totiž můžou i dospělí. Stačí se jen zaregistrovat na www.budidealni.cz a pustit se do toho.

  Drž na stromě „na medvěda“ (foto Pionýr)Hra Buď Ideální odstartovala už koncem března a zapojily se do ní stovky hráčů. Potrvá ale až do 15. června, takže příležitost mají i další, počet hráčů totiž není nijak omezen. Není ani třeba se bát, že někteří mají náskok. Nejde totiž o závod, dokonce není nutné splnit všechny úkoly. Je možné si z nich libovolně vybírat.

  Stůj tři minuty v potoce (foto Pionýr)Jak dokazují ohlasy hráčů, některé úkoly nabízejí výzvu: „Pro mě nejtěžší úkol byl naučit se a říct tři jazykolamy pětkrát za sebou, protože mam problémy s mluvením…“ (Pavel 17)
  Jiné ponaučení: „Nejvíc se mi líbil úkol zjistit povolání mých předků. Babička mi řekla spoustu zajímavostí z historie naší rodiny, které jsem dříve nevěděla.“ (Káťa 18)
  Pionýr slaví třicet let od obnovení své samostatné činnosti (2020)Při dalších je prostě legrace: „Hodně mně bavilo držet se na stromě „na medvěda“, to byla fakt sranda.“ (Šárka 10)
  Jedno ale mají společné úplně všechny: „Dělám věci, které bych jinak nezkusila, zabavím se v průběhu karantény.“ (Veronika 12)

  Jak se do hry zapojit?
  Pomoz zemi (foto Pionýr)První krok je otevřít si web www.budidealni.cz a zaregistrovat se. Každý hráč pak také potřebuje svého „vedoucího“ (což ale může být klidně rodič), který splněné úkoly zkontroluje. Nejde ani tak o nedůvěru, ale spíše o pojistku proti nedorozuměním – přeci jen jsou mezi hráči i malé děti.
  A pak už stačí otevírat jeden ideál po druhém a vybírat si úkoly. Velká část z nich se dá plnit samostatně a třeba i bez vycházení ven.