První listování se v Pelhřimově konalo v rámci projektu na podporu rozvoje vzdělávání MAPII na území ORP Pelhřimov. Tento projekt na Pelhřimovsku realizuje Místní akční skupina Šipka a Hodina H.

  První představení Listování zažili pedagogové a další už bylo realizováno pro děti a žáky místních mateřských a základních škol na podporu čtenářské gramotnosti a zvýšení motivace ke čtení. Další představení listování už pořádá Hodina H pro veřejnost a v nejbližší době je na co se těšit!

  A co to listování vůbec je?
  Projekt Listování v Pelhřimově a okolí (Místní akční skupina Šipka a Hodina H) Projekt Listování nastartoval herec Lukáš Hejlík a samotný projekt, cyklus scénických čtení, si vzal na sebe neskromný úkol – představovat každý měsíc zajímavé, aktuální knihy, které se objevují na trhu.

  Vybraní autoři a jejich dílo či přímo specifická kniha jsou pak před diváky interpretováni v podobě scénického čtení. Jde vždy přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo, které se v čele s mladou generací ve světě oproštěném od kultury a literatury vrací zpět k tomu, co tu bylo první – knize. Nejde pouze o čtení oblíbených pasáží, jde o dýchající představení s rekvizitami, kostýmy, hudbou, začátkem a koncem.

  Projekt Listování v Pelhřimově a okolí nastartoval herec Lukáš Hejlík (Místní akční skupina Šipka a Hodina H) A přesně tuto atmosféru můžete zažít s Listováním a s knihou “Co by můj syn měl vědět o světě” 29. 5. 2020 od 17 hodin v Hotelu Farma a 19 hodin v Kavárně Láskomina v Pacově.
  Kdo nestihne tento termín, pak vás zveme ještě 24. 6. 2020 od 18 hodin na Zámek Kamenice nad Lipou.

  Další knihou bude “Bitevní pole”, na kterou se můžete přijít podívat 25. 6. 2020 na Hotel Farma od 17:30 a do Kavárny Láskomina v Pacově od 19:30.
  Další kulturní zážitky s listováním určitě naplánujeme a věříme, že se vám budou představení líbit.

  Více informací o Hodině H najdete na www.hodinah.cz nebo přímo v jejím sídle v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.