Na přírodu nekašlu – je výzva Hnutí Brontosaurus pro všechny, kteří by i za současné situace přispěli k její ochraně a k ochraně zdravého životního prostředí…

  Výzva nabízí sérii návodů na drobné či větší akce. Jak vysadit keř, vyrobit na zahradě hadník, nebo vysadit komunitní záhon. A také, jak se na výlet do přírody vypravit s respektem a pokorou.

  Na přírodu nekašlu - je výzva Hnutí Brontosaurus pro všechny, kteří by i za současné situace přispěli k její ochraněOddíl mladých táborníků: Údržba okolí pramene v Brdech a stavba nové stříšky (z výzvy Hnutí Brontosaurus Na přírodu nekašlu 2020) Hnutí Brontosaurus výzvou reaguje na aktuální situaci, která vede širší spektrum lidí do přírody. Lesy i krajina se dnes stávají pro člověka významným prostorem pro odpočinek i nabrání sil. Cílem výzvy je, aby si lidé uvědomili nejen hodnoty, které příroda přináší, ale také potřebu chovat se k ní s respektem a aktivně ji chránit.

  Na přírodu nekašlu - z výzvy Hnutí Brontosaurus pro všechny, kteří i za současné situace přispěli k její ochraně Lidé prostřednictvím hashtagu #naprirodunekaslu sdílejí na sociálních sítích fotky toho, co pro přírodu vykonali a inspirují tím ostatní. Zároveň se lidé označením své fotky hashtagem jednoduše přihlásí do soutěže o hodnotné tematické ceny.

  Na přírodu nekašlu - z výzvy Hnutí Brontosaurus pro všechny, kteří i za současné situace přispěli k její ochraně „Máme obrovskou radost z tolika fotek, kde lidé pro přírodu ve svém okolí sami něco dělají a poté to s námi sdílejí.“ popisuje průběh výzvy Adam Schejbal, koordinátor programu Akce příroda. „Rádi bychom vyzvali všechny ostatní, kteří na jaře pomohli přírodě ve svém okolí a ještě se nezapojili do soutěže, aby svou fotku s vykonanou pomocí sdíleli s ostatními dle instrukcí na webu a mohli tak soutěžit o hodnotn! é ceny. Věříme, že tím tak inspirují další lidi, kteří se do pomoci přírodě spojenou se soutěží také zapojí.“ dodává Schejbal.

  Více o soutěži zjistíte na www.naPRIRODUnekaslu.cz

  Na přírodu nekašlu - z výzvy Hnutí Brontosaurus pro všechny, kteří i za současné situace přispěli k její ochraněNa přírodu nekašlu - z výzvy Hnutí Brontosaurus pro všechny, kteří i za současné situace přispěli k její ochraně „V Hnutí Brontosaurus totiž věříme, že i drobné akce mají smysl a ukážou, že nám na přírodě záleží.“ komentuje výzvu Dalimil Toman, programový ředitel Hnutí Brontosaurus. „Bylo by však dobré, aby si lidé právě skrze drobnou péči uvědomovali, že je v ochraně životního prostředí potřeba větších systémových opatření, které by veřejnost měla podporovat. Ať už při řešení sucha, klimatických změn, devastaci krajiny či úbytku biodiverzity.“ dodává Toman.

  #naprirodunekaslu