Letos tomu je 113 let, kdy se narodil spisovatel Jaroslav Foglar – Jestřáb, autor Rychlých šípů, Hochů od Bobří řeky, Chaty v Jezerní kotlině nebo Záhady hlavolamu.

  Jaroslav Foglar – Jestřáb (6. 7. 1907 – 23. 1. 1999) byl spisovatel, šéfredaktor časopisů Mladý hlasatel, Junák a Vpřed, významný metodik, dlouholetý skautský vůdce 2. oddílu Praha. Jeho odkaz včetně autorských práv spravuje Skautská nadace Jaroslava Foglara. Chceš si o Jestřábovi a jeho díle přečíst něco víc? Mrkni na odkaz:
  https://skautskanadace.cz/jaroslav-foglar/

  Letní soutěž Čteme foglarovky! pořádá Skautská nadace Jaroslava Foglara Foglarovy knihy vyšly v mnoha vydáních a prodalo se jich určitě přes milion výtisků. Dnes je s novými, současnými ilustracemi připravuje nakladatelství Albatros. Naposledy vyšla Stínadla se bouří s úžasnými obrázky od Jiřího Gruse doplněná báječnými omalovánkami. Všechny knížky vychází i jako audio, takže pokud raději posloucháte, než čtete, máte možnost.
  Pokud se chceš podívat jaké knihy už vyšly, mrkni sem: https://skautskanadace.cz/jestrabova-edice/

  A nyní úkol…

  …díky kterému můžeš vyhrát výroční odznak, knížky Jaroslava Foglara, nebo plakáty s ilustracemi.

  Přečti si foglarovku, kterou jsi ještě nečetl/a, nebo – pokud jsi četl/a všechny – vyber, kterou máš nejraději. Napiš nám krátce, co se ti na knize nejvíce líbilo/čím tě zaujala nebo co tě přiměla dělat ve svém životě jinak. Když přidáš ještě obrázek nebo fotku místa/krajiny, které ti knihu a její děj připomínají nebo fotku místa, kde si nejraději čteš, právě s touto knihou, pak bude tvoje šance na výhru ještě větší.

  Své příspěvky můžete posílat do 10. září na email: soutez@skautskanadace.cz. Výherce najdete zveřejněné po 30. září na www.skautskanadace.cz a ceny vám přijdou domů poštou. Soutěž je určena dětem od 7 do 15 let. Kompletní pravidla soutěže najdete ZDE.

  Chceš se podívat, jaké foglarovky poslední dobou vyšly? Máme jejich soupis na našich stránkách
  https://skautskanadace.cz/

  Autor