Právě teď je to třeba – podpořit místa a lidi, kteří usilují o šetrné a udržitelné hospodaření v krajině, lokality, kde chybí finance na péči o cenná území nebo lidské síly.

  Pojďme ukázat, že i v době krize je třeba myslet na budoucnost! A zároveň podpořme opravdu velký zájem mnoha lidí, kteří chtějí letos v létě s Hnutím Brontosaurus pomáhat…

  Průběžně kontaktujeme jak naše tradiční lokality, tak ekofarmy, lesníky, záchranné stanice a další a zjišťujeme jejich potřeby pomoci. Už teď nabízíme mnoho zajímavých a potřebných míst.

  Místa, kde uvítají naši pomoc či akci

  a) Lokality vhodné zejména pro letní akce nebo víkendy:
  • Klášter Porta Coeli (Předklášteří u Tišnova)
  • Žítková – Hutiska (Žítková)
  • Prosetín – úpolínové louky (Prosetín, Pardubický kraj)

  b) Lokality vhodné pro mimořádné dobrovolnictví (pop. i pro pořádání akcí):
  • Český svaz ochránců přírody MORAVA – chráněné teplomilné lokality (několik chráněnných teplomilných lokalit na jižní Moravě)
  • Kozojedský dvůr s.r.o. (Nítkovice, Zlínský kraj)
  • Ekofarma Ctiboř (Ctiboř, Žirovnice, kraj Vysočina)
  • Svobodný statek na Soutoku, o.p.s. (České Kopisty u Terezína, Ústecký kraj)

  PROČ je dobré vyrazit na tato místa pomáhat

  Mnohé lokality přicházejí v těchto dnech o část financí a příjmů na péči či údržbu. Jde např. o dlouhodobou správu chráněných území, které je třeba vykonávat kvůli chráněným druhům pravidelně – dobrovolníci tak mohou pomoci udržet pravidelnou péči i zužitkovat nemalé množství úsilí a času, které se do péče o území dosud vložilo.

  Prázdninová dobrovolnická pomoc s Hnutím Brontosaurus (kosení rákosí) Pomocí na ekofarmách, u alternativních lesníků, apod. pomůžeme nejen konkrétnímu hospodářství, ale podpoříme tak i šetrnou péči o přírodu, hospodaření bez zbytečné chemie a samotné lidi, kteří dělají věci jinak – udržitelně, eticky a s láskou ke krajině. Na mnoho lokalit přijížděli běžně pomáhat dobrovolníci a dobrovolnice ze zahraničí, kteří letos však přijet nemohou. V tuto chvíli je dobrovolnická pomoc více než vítaná, a to je výzva pro nás!

  CO takhle uspořádat dobrovolnickou víkendovku či letní akci

  Prázdninová dobrovolnická pomoc s Hnutím Brontosaurus (obnova mokřadů na Šumavě) Uspořádejte pracovní víkendovku, letní akci (klidně méně programovou, zaměřenou zejména na pomoc, kde je třeba). Je to možná takový návrat k brontosauřím kořenům :-).

  Většina akcí v současné nabídce Hnutí Brontosaurus začíná být obsazena a zájemci o účast se stále hlásí. Nabízíme i jednoduchou možnost finanční podpory Hnutí Brontosaurus a další pomoc a servis!

  Pokud uvítáte jakoukoliv pomoc či informaci, tak napište Adamovi na e-mail akce-priroda@brontosaurus.cz.

  Uvedené lokality mají o speciální novou akci velký zájem a nabízejí i zázemí a lidskou podporu (vedení práce, info o místě, apod.), ale vybírat je možné i z tradičních akcí na lokalitách Hnutí Brontosaurus.

  JAK se zapojit individuálně bez organizace větší akce

  Podívejte se na aktuální seznam míst (viz níže), kde uvítají naši pomoc a vyražte. Vyjeďte dobrovolničit individuálně či v menší skupině.

  Napište přímo lokalitám a dejte do kopie e-mail akce-priroda@brontosaurus.cz (Adam) nebo napište přímo nám a my vám rádi poradíme.

  Hnutí Brontosaurus
  https://www.brontosaurus.cz/co-je-noveho/news/31