Dne 22. 6. 2020 uspořádaly naše dobrovolnice EDS (Evropská dobrovolná služba) vernisáž fotografií ze svého pobytu u nás v SVČ (Středisko volného času) TYMY.

  Tato vernisáž i celá výstava se uskutečnila v prostorách Biograf Café v Holešově.

  Zuela a Oriana vybraly fotografie, které dokumentují jejich působení od příjezdu do Holešova, dále je zde vidět, jak trávily své první dny, svátky, jarní prázdniny a také období nouzového stavu.

  Fotografie jsou doplněny o krátké komentáře, ve kterých děvčata také vyjadřují své pocity. Vernisáž zahájila ředitelka TYMY Jarmila Vaclachová, která ve stručnosti přítomné seznámila s Evropským projektem a také obě dívky představila. Potom Zuela i Oriana v krátkosti promluvily o svém působení v Holešově a poděkovaly za pěkné přijetí v TYMY i našem městě.

  V rámci vernisáže se uskutečnilo krátké kulturní vystoupení, o které se postarali mj. členové folklorního kroužku Zrníčko (foto SVČ TYMY)V rámci vernisáže se uskutečnilo krátké kulturní vystoupení, o které se postarali členové folklorního kroužku Zrníčko a také členové kroužku Táborová kytara. Na závěr děvčata pozvala všechny přítomné návštěvníky vernisáže na malé pohoštění, které samy připravily – ve formě nealkoholické sangrie, pomerančů a kousků pravé italské pizzy. Tato výstava bude v Biograf café cca do 15. 7. 2020.

  Simona Vojtová, koordinátorka EDS


  Užitečné odkazy:
  https://www.naerasmusplus.cz/cz/mobilita-osob-mladez/evropska-dobrovolna-sluzba/
  https://www.dzs.cz/cz/evropsky-sbor-solidarity