Ptáte se, jestli i my v České radě dětí a mládeže pomáháme v rámci akce 72 hodin?

  Akce 72 hodin 2020 proběhne 15.–18. října 2020 (72hodin.cz)

  72 hodin 2017 - příprava tůněk v Draháňské rokli (foto Michala K. Rocmanová, ČRDM) Ano, a moc rádi. Loni jsme třeba pomáhali v Sázavském klášteře, jiné roky při renovaci mateřské školky v Praze 6, v Divoké Šárce v témže pražském obvodu jsme obnovovali odpočinkové altány, sázeli jsme stromky v Chuchelském háji a kopali tůňky v Draháňské rokli, nebo jsme v jiných částech hlavního města čistili veřejná prostranství od nelegálního výlepu a sprejerství.

  Letos přijímáme VÝZVY! To je naše novinka akce 72 hodin pro letošní rok.

  72 hodin 2017 - výsadba stromů a keřů v Chuchelském háji (foto Jiří Majer, ČRDM)72 hodin 2017 - meandrování potoka v Draháňské rokli (foto Jiří Majer, ČRDM) Když jsme pro vás výzvy připravovali, mysleli jsme na to, aby byly všechny nějak užitečné. A taky aby vás bavily, některé možná i pobavily… Jsou mezi nimi výzvy snadnější, ale i ty, které splnit bude „pěkná fuška“.

  Třeba výzva 72 HODIN BEZ TECHNOLOGIÍ se nám zdá nejtěžší, ale zase hodně zábavná.
  Výzva 72 HODIN BEZ TECHNOLOGIÍ (72hodin.cz)Ono přece jen vydržet bez počítače, bez telefonu, ale i bez myčky nádobí, nebo dokonce bez kávovaru…! Ti z nás, co se pro ni rozhodli, jsou sami zvědaví, jak dlouho to vydrží…

  Hodně z nás si zkusí výzvu 72 HODIN BEZ PLÝTVÁNÍ JÍDLEM nebo 72 HODIN ŠETŘÍM ENERGII A VODU.

  Výzva 72 HODIN ŠETŘÍM ENERGII A VODU (72hodin.cz) Ti z nás, kteří často vyrážejí do přírody, si vybrali výzvu 72 HODIN PÉČE O PŘÍRODU a každý den udělají něco pro přírodu kolem sebe.

  72 hodin 2017 - příprava tůněk v Draháňské rokli (foto Michala K. Rocmanová, ČRDM) Nejsnadnější se nám zdá výzva 72 HODIN DĚLÁNÍ RADOSTI někomu. Můžou to být maličkosti – jako úsměv nebo pochvala – které vnesou radost do života… Ale právě takový upřímný impulz může mít velký dopad.

  Výzva 72 HODIN TŘÍDÍM ODPAD (72hodin.cz) U nás zatím neobsazenou zůstává výzva 72 HODIN TŘÍDÍM ODPAD. My všichni totiž už v Kanceláři ČRDM i doma odpad třídíme. Ale kdo má v tomto ohledu ještě rezervy a tuto výzvu přijme, bude mít příležitost se v tomto ohledu zlepšit.

  Výzva 72 HODIN BEZ PLÝTVÁNÍ JÍDLEM (72hodin.cz) Pojďte s námi do toho a taky přijmete nějakou VÝZVU!

  Je opravdu z čeho vybírat. Výzvy jsme pro vás navíc připravili tak, že je můžete plnit jak v kolektivu, tak i samostatně. A pokud vás snad nepříznivé okolnosti ve vašem kraji donutí stáhnout se do karantény nebo vaši školu uvrhnou do online výuky, může to být ta správná náplň, která vás propojí…

  Jiří Gurecký, ČRDM

   

  Autor