V pondělí 12. října 2020 začíná 24. ročník konference Forum 2000. Celý program proběhne ONLINE.

  S ohledem na probíhající koronavirovou pandemii všechna říjnová setkání 24. ročníku konference Forum 2000 s názvem „Nový svět na obzoru? Jak obnovit odpovědnost a solidaritu“ proběhnou online.

  24. konference Forum 2000 12. – 14. října 2020

  Všechny diskuze proběhnou během odpoledne (SEČ). Na webu a sociálních sítích Nadace Forum 2000 vás budeme postupně informovat o programu a také o možnostech, jak se k online diskuzím připojit. Sledujte proto naše FB stránky, Twitter a YouTube kanál. Zároveň se přihlaste k odběru našeho newsletteru, aby vám žádné novinky neunikly!

  Přejeme vám i nám bohaté a dynamické online diskuze v rámci letošního Fora 2000!

  Jak se zúčastnit online 24. ročníku konference Forum 2000

  facebook.com/watch/forum.2000/

  Letošní ročník konference se zaměří na hledání cest k obnově odpovědnosti a solidarity v radikálně se měnícím světě.

  Jak aktuálně probíhající pandemie ukazuje, mezinárodní společenství se zdá být naprosto nepřipravené nalézat společná řešení a přistupovat ke globálním výzvám jednotně. Transatlantická spolupráce byla oslabena a světové demokracie jsou rozděleny individuálními zájmy a domácími politickými problémy. Řada zemí stále nepřekonala vlnu populismu, radikalismu a sebestředného nacionalismu, které se mohou dále prohloubit v případě ekonomického útlumu. Mezitím autoritářské režimy buď rozsévají neklid, nebo nemilosrdně sledují své dlouhodobé mocenské cíle na úkor všech ostatních, případně obojí. Překotný technologický vývoj, který stále niterněji proniká do společnosti, nabízí mnohá řešení, ale vytváří také další nejistoty a autoritářským režimům poskytuje řadu nových nebezpečných nástrojů.

  Navzdory výše uvedenému rostoucí občanský aktivismus, zejména mladých lidí, projevující se nejen při mnohých příležitostech a v různých zemích během současné pandemie, nabízí naději na větší solidaritu a možná i na demokratickou obnovu. Jaké jsou odpovědné cesty k řešení globálních výzev a bezprostředních hrozeb? Jak čelit dramatickým následkům pandemie, hrozícímu podlomení mezinárodního řádu založenému na respektu k pravidlům, ekologickému kolapsu nebo závažnému narušování sociálních a politických pořádků pomocí nových technologií? Jak mobilizovat odpovědnost? A jak můžeme posílit solidaritu a globální spolupráci?

  facebook.com/forum.2000

  twitter.com/Forum_2000

  youtube.com/user/forum2000foundation

   

  Autor